PŁYTA DNIA 27/2024

Płyty dnia w Radio Divertimento na 27 tydzień 2024.
Zapraszamy od poniedziałku 1 lipca, do piątku 5 lipca.
Audycję prezentuje Żaneta i Marek, o godzinie 10:00 oraz 17:00.

Poniedziałek 1.07

FANCY – Golden Stars – Golden Hits (1993)

Album “Golden Stars • Golden Hits” to kompilacja utworów niemieckiego twórcy i piosenkarza, występującego pod pseudonimem Fancy, który aktywnie działał w latach 80-tych i 90-tych XX wieku, choć nagrywającego do dnia dzisiejszego nowe utwory. Płyta zawiera utwory z różnych lat, w tym z 1984, 1985, 1986 i 1988 roku. Krążek ukazał się w 1993 roku w Niemczech przez firmę Metronome Musik GmbH. Fancy był znany z muzyki euro-disco i synth-popu, a utwory z tej płyty to doskonałe przykłady tego gatunku.

Fancy, którego prawdziwe nazwisko to Manfred Alois Segieth, urodził się 7 lipca 1947 roku w Monachium, Niemcy. W wieku dwunastu lat zaczął grać na gitarze. Mimo zakazu słuchania muzyki popowej w szkole z internatem, potajemnie słuchał płyt takich artystów jak Ted Herold i Peter Kraus.

Jego kariera muzyczna rozpoczęła się w 1984 roku jako piosenkarza i autora tekstów w Europie. Szybko stał się również producentem muzycznym, a jego utwory zdobyły rozgłos na całym świecie. Międzynarodowe hity disco, takie jak “Slice Me Nice” i “Chinese Eyes”, zajęły drugie miejsce na liście Billboard Dance Charts w USA. Fancy wydał wiele albumów studyjnych, singli oraz kompilacji. “Flames of Love” to jego najwyżej notowany przebój.

 1. Flames Of Love
 2. China Blue
 3. Slice Me Nice
 4. Latin Fire
 5. Chinese Eyes
 6. Bolero
 7. Check It Out
 8. Lady Of Ice
 9. Colder Than Ice
 10. Blood And Honey
 11. Bodyguard
 12. Reaving Queen
 13. Get Your Kicks
 14. After Midnight
Wtorek 2.07

MODERN TALKING – You Can Win If You Want (1991)

Album “You Can Win, If You Want” z 1991 roku to kompilacja utworów niemieckiego duetu Modern Talking. Ten album to mieszanka euro-disco i synth-popu, a utwory takie jak “You’re My Heart, You’re My Soul” i “Cheri Cheri Lady” stały się przebojami na całym świecie.

Modern Talking, o tym duecie pisaliśmy i mówiliśmy już tyle razy, że dziś jedynie przypomnimy, że jest to niemiecki duet dance’owo-popowy, który zaczął swoją działalność w 1983 roku. Zespół tworzyli wokalista Thomas Anders i kompozytor i instrumentalista, założyciel zespołu, Dieter Bohlen. Do 2003 zespół co roku wydawał nowe płyty z premierowym materiałem, a 21 czerwca 2003 podczas pożegnalnego koncertu w Berlinie ogłosił zakończenie działalności.

 1. You’re My Heart, You’re My Soul
 2. Cheri Cheri Lady
 3. You Can Win If You Want
 4. Brother Louie
 5. Atlantis Is Calling (S.O.S. For Love)
 6. Angie’s Heart
 7. Give Me Peace On Earth
 8. Lady Lai
 9. Geronimo’s Cadillac
 10. Jet Airliner
 11. You And Me
 12. Hey You
 13. One In A Million
 14. With A Little Love
 15. Lonely Tears In Chinatown
 16. In Shaire
Środa 3.07

GOOMBAY DANCE BAND – The Best Of (2006)

“Goombay Dance Band – The Best Of” to niemiecka kompilacja muzyczna wydana w 2006 roku. Zespół Goombay Dance Band, założony przez Olivera Bendta, tworzył muzykę disco. Ich utwory łączą różnorodne wpływy, w tym afro-kubańskie rytmy i dźwięki Karaibów.

Goombay Dance Band to niemiecki zespół muzyki disco, założony w RFN pod koniec lat 70-tych XX wieku przez Olivera Bendta. Skład zaspołu poza jego założycielem, tworzyli Alicia Bendt, Dorothy Hellings, Wendy Doorsen, Dizzy Daniel Moorehead, Mario Slijngaard, Kátia Waléria Ferreira oraz Ernest Clinton. Nazwa zespołu pochodzi od zatoczki na karaibskiej wyspie Saint Lucia. Ich muzyka ma charakterystyczny dźwięk, przypominający nieco Boney M., łączący wpływy soca, calypso i muzyki zachodniej.

W 1979 roku zespół wydał utwór “Sun of Jamaica”, który przez dziewięć tygodni zdobywał pierwsze miejsce na niemieckich listach przebojów w 1980 roku. Kolejny singiel, “Aloha-Oe, Until We Meet Again”, oparty na kompozycji Liliuokalani “Aloha ʻOe”, również odniósł sukces w Europie, zajmując miejsce w pierwszej piątce na listach przebojów, w tym numer 1 w Austrii. Debiutancki album zespołu, znany międzynarodowo jako “Sun of Jamaica” lub “Zauber der Karibik”, cieszył się komercyjnym powodzeniem, docierając do pierwszej piątki w wielu krajach.

W kolejnych latach zespół wydał inne albumy, takie jak “Land of Gold” (z hitami “Eldorado” i “Rain”) oraz “Holiday in Paradise” (z przebojem “Seven Tears”). W Wielkiej Brytanii “Seven Tears” stało się przełomowym hitem, zajmując pierwsze miejsce na liście singli i osiągając ponad milion sprzedanych egzemplarzy.

Mimo że późniejsze wydawnictwa Goombay Dance Band nie zdobyły takiej popularności, zespół kontynuował działalność, wydając albumy w latach 90-tych, w tym album świąteczny i kompilację “Island of Dreams”. W 2009 roku obchodzili swoje 30-lecie, a w 2010 roku nagrali utwór “Is This the Way to the World Cup” z okazji Mistrzostw Świata FIFA 2010.

Oliver Bendt koncertował z Goombay Dance Band do końca 2016 roku, kiedy to przeszedł na emeryturę po swoich 70-tych urodzinach. Obecnie zespół nadal kontynuuje swoją muzyczną karierę.

 1. Sun Of Jamaica
 2. Island Of Dreams
 3. Aloha Oe, Until We Meet Again
 4. Conga Man
 5. Eldorado
 6. Love And Tequila
 7. Seven Tears
 8. Mama Coco
 9. My Bonnie
 10. Alicia
 11. Robinson Crusoe
 12. The Magician
 13. Santorini Goodbye
 14. Born To Win
 15. Rain
 16. The King Or Peru
 17. If You Ever Fall In Love
 18. Jericho
 19. Caribbean Dreams
 20. Marrakesh
Czwartek 4.07

BAD BOYS BLUE – Love Is No Crime (1987)

“Love Is No Crime” to trzeci studyjny album niemieckiego zespołu Bad Boys Blue, wydany 12 października 1987 roku przez Coconut Records. Album zawiera jeden międzynarodowy hit, “Come Back And Stay”. Wśród innych utworów znajdują się “Gimme Gimme Your Lovin’ (Little Lady)”, “Victim Of Your Love”, “Charlene” i „Why (Misty Eyes)”.

Album został nagrany w składzie: Trevor Taylor, Andrew Thomas, John McInerney.

Bad Boys Blue to międzynarodowy zespół wokalny wykonujący muzykę pop i euro disco utworzony w Kolonii w 1984 roku. W skład grupy wchodzili: Andrew Thomas, Trevor Taylor i John McInerney. Później także: Trevor Bannister, Kevin McCoy, Mo Russel, Rui Carlos Ferreira i Kenny „Krayzee” Lewis.
Zespół nagrał wiele hitów, takich jak: „You’re a Woman”, „Pretty Young Girl”, „I Wanna Hear Your Heartbeat” czy „Come Back and Stay”.
Niestety, Trevor Taylor zmarł w 2008 roku, a Andrew Thomas zmarł w 2020 roku. Od 2012 John McInerney na koncertach występuje razem ze swoją drugą żoną, Sylvią, oraz jej siostrą-bliźniaczką Edith Miracle, które występują na scenie od 2005. Obie wokalistki są Polkami.

 1. Come Back And Stay
 2. If You Call On Me
 3. Victim Of Your Love
 4. Love Is No Crime
 5. Gimme Gimme Your Lovin’
  (Little Lady)
 6. I Remember Mary
 7. Charlene
 8. Inside Of Me
 9. Why (Misty Eyes)
 10. Kiss You All Over, Baby
  (New Version)
Piątek 5.07

SABRINA – Boys (2000)

Album “Boys” z 2000 roku to kompilacja utworów włoskiej piosenkarki Sabriny. To fascynujące wydawnictwo, które zawiera wiele klasycznych utworów Sabriny.

Sabrina Salerno, również znana jako Sabrina, urodziła się 15 marca 1968 roku w Genui. To włoska piosenkarka, aktorka, prezenterka telewizyjna i modelka, której największa popularność przypada na późne lata 80-te XX wieku.

Najbardziej znana jest z przebojów takich jak „Boys (Summertime Love)”, „Hot Girl”, „Sexy Girl” oraz „All of Me (Boy Oh Boy)”. Jej debiutancki singel „Sexy Girl” z 1986 roku stał się przebojem Top 20 we Włoszech i Niemczech. Jednak to „Boys (Summertime Love)” wywindował ją na szczyty list przebojów w Europie. Piosenka ta była kontrowersyjna ze względu na „skąpy teledysk”, w którym Sabrina prezentowała się bez skrępowania. W Wielkiej Brytanii emisja teledysku była początkowo zakazana z powodu widocznych sutków piosenkarki.

Sabrina kontynuowała swoją karierę muzyczną, wydając kolejne albumy i single. Jej popularność trwała przez wiele lat, a dziś wciąż jest rozpoznawalną postacią w świecie muzyki i show-biznesu. Na Instagramie ma już ponad milion obserwujących i często dzieli się z fanami swoimi nowymi zdjęciami, pokazując, że wciąż jest energiczna i odważna.

 1. Like A Yoyo
 2. All Of Me
 3. Doctor’s Orders
 4. Boys
 5. Funky Girl
 6. My Chico
 7. Pirate Of Love
 8. Sexy Girl
 9. Guys And Dolls
 10. Sex
 11. My Chico (Remix)
 12. Sexy Girl (Remix)
 13. Boys (Remix)
 14. The Key Of Sex (Remix)
Płyta Dnia. Zgłoś propozycję.

Płyty przygotowuje Arkady, audycje realizuje Krzysiek Michnick, prezentuje Żaneta i Marek.
Opracowanie opisów: InfoMusic 80902k.pl (KMM)