PŁYTA DNIA 11/2024

Płyty dnia w Radio Divertimento w 11 tygodniu 2024 roku.
Zapraszamy od poniedziałku 11 marca, do piątku 15 marca.
Audycję prezentuje Żaneta, o godzinie 10:00 oraz kilka min. po 17:00.

Poniedziałek, 11 marca

SHANIA TWAIN ”Come On Over” (1999)

Shania Twain, właściwie nazywa się Eilleen Regina Edwards, urodzona 28 sierpnia 1965 roku w Windsor w prowincji Ontario, to kanadyjska piosenkarka i autorka piosenek. Jej twórczość obejmuje gatunki muzyki country, pop i rocka. Shania zdobyła wiele prestiżowych nagród, w tym pięć nagród Grammy.

Sprzedała około 100 milionów egzemplarzy swoich płyt. Warto zaznaczyć, że jej trzeci album, „Come on Over”, osiągnął największą sprzedaż w historii, wśród nagrań z muzyką country.

W 1991 roku podpisała swój pierwszy kontrakt płytowy i przyjęła pseudonim artystyczny Shania, wywodzący się z języka Indian Ojibwa, co znaczy “w drodze”.
Shania Twain jest nie tylko utalentowaną wokalistką, ale także ikoną muzyki country i rocka. Jej przeboje, wciąż zachwycają słuchaczy na całym świecie.

Album “Come on Over” Shani Twain to prawdziwy kamień milowy w jej karierze. Wydany w 1997 roku, zdobył ogromną popularność i stał się jednym z najlepiej sprzedających się albumów w historii. “Come on Over” łączy w sobie elementy muzyki country, popu i rocka. To właśnie ta różnorodność sprawiła, że album przyciągnął tak szeroką publiczność.

 1. You’re Still The One
 2. When
 3. From This Moment On
 4. Black Eyes, Blue Tears
 5. I Won’t Leave You Lonely
 6. I’m Holdin’ On To Love (To Save My Life)
 7. Come On Over
 8. You’ve Got A Way (Notting Hill Remix)
 9. Whater You Do! Don’t!
 10. Man! I Feel Like A Woman!
 11. Love Gets Me Every Time
 12. Don’t Be Stupid (You Know I Love You)
 13. That Don’t Impress Me Much (UK Dance Mix)
 14. Honey, I’m Home
 15. If You Wanna Touch Her, Ask!
 16. Rock This Country!
Wtorek, 12 marca

TWENTY 4 SEVEN ”Slave To The Music” (1993)

Twenty 4 Seven to holenderska grupa eurodance założona w 1989 roku w Amsterdamie przez producenta Ruuda van Reijena. Pierwotny skład zespołu obejmował Tony’ego Dawsona-Harrisona, który opuścił grupę w 1991 roku, a jego miejsce zajął Stacey Paton (pseudonim Stay-C), oraz wokalistkę Nance Coolen, którą w 1996 roku zastąpiła Stella. Ich pierwszym singlem był utwór „I Can’t Stand It”.

Twenty 4 Seven zdobyło popularność w Europie dzięki przebojom takim jak “I Can’t Stand It”, “Are You Dreaming?”, “Slave to the Music”, “Is It Love” i „Take Me Away”. Ich muzyka łączyła elementy eurodance i hip-hopu, a ich energetyczne utwory były charakterystyczne dla lat 90-tych. Grupa działała aktywnie jeszcze kilkanaście miesięcy po roku dwutysięcznym.

Choć może nie jest to zespół, który dominuje na listach przebojów, to dla wielu fanów muzyki tanecznej, Twenty 4 Seven pozostaje ikoną tamtych czasów.

“Slave To the Music” to drugi album grupy Twenty 4 Seven, w którym występują Nancy Coolen i Stay-C. Został wydany 22 listopada 1993 roku przez wytwórnie Indisc i ZYX Music. Album odniósł sukce,s zdobywając wiele złotych i platynowych płyt w większości krajów, gdzie był promowany i wydany. Płyta dla fanów muzyki tanecznej z lat 90-tych stanowi ważną część dziedzictwa Twenty 4 Seven.

 1. Slave To The Music
 2. Is It Love
 3. Take Me Away
 4. Keep On Goin’
 5. Music Is My Life
 6. Leave Them Alone
 7. What Time Is It
 8. Take Your Chance
 9. Let’s Stay
 10. Slave To The Music (Ferry & Garnefski Club Mix)
 11. Is It Love (Dancability Club Mix)
Środa, 13 marca

ERASURE ”Wonderland” (1986)

Erasure to brytyjski duet muzyczny, który powstał w 1985 roku w Londynie. Grupa została utworzona przez Vince’a Clarke’a, który wcześniej grał i był współzałożycielem Depeche Mode, Yazoo oraz The Assembly. Wspólnie z Andy’m Bellem, wokalistą, stworzyli niezwykle udany zespół.

Ich debiutancki album, “Wonderland”, pojawił się bardzo szybko, już 1 maja 1986 roku, a ich trzeci singiel “Oh L’amour” ustawił międzynarodową pozycję Erasure, stając się hitem we Francji i Australii. Pomimo popularności singla, sprzedaż albumu była niska, więc duet rozpoczął tournée po klubach nocnych, prezentując swoją muzykę, w jej najbardziej logicznym środowisku.

Erasure kontynuowało swoją kreatywną podróż, wydając kolejne albumy, takie jak “The Circus” (1987), “The Innocents” (1988) i wiele innych. Ich charakterystyczny synthpop, energetyczne melodie i chwytliwe teksty zdobyły im szerokie grono fanów na całym świecie.

 1. Who Needs Love Like That
 2. Reunion
 3. Cry So Easy
 4. Push Me Shove Me
 5. Heavenly Action
 6. Say What
 7. Love Is A Loser
 8. Senseless
 9. My Heart … So Blue
 10. Oh L’amour
 11. Pistol
Czwartek, 14 marca

SCOTCH ”Pictures Of Old Days” (1987)

Scotch to włoska grupa muzyczna, która działała w latach 1984–1987. Ich muzyka była reprezentatywna dla gatunku italo disco. Zespół został założony przez Vinca Lancini i Franza Felleti. Przez ten okres odnieśli wiele sukcesów, a ich przeboje zdobyły popularność na całym świecie. Scotch pozostaje wciąż popularny w świecie italo disco, a ich muzyka często pojawia się na różnych składankach tego gatunku.

“Pictures Of Old Days” to drugi album włoskiej grupy Scotch, wydany w roku 1987. Płyta zdobyła uznanie w świecie italo disco. Wydawnictwo zawiera różnorodne utwory, od tanecznych po bardziej refleksyjne.

 1. Plus Plus
 2. Rhythm Of Love
 3. Pictures
 4. Over The Rainbow
 5. Mirage
 6. Caribbean Lady
 7. Amor Por Victoria
 8. Money Runner
 9. Land Of Silence
Piątek, 15 marca

ZZ TOP ”Afterburner” (1985)

ZZ Top to amerykańska grupa rockowa, założona w 1969 roku w Houston, Teksas. Przez 51 lat zespół utrzymywał niezmieniony skład, który obejmował wokalistę i gitarzystę Billy’ego Gibbonsa, perkusistę Franka Bearda oraz basistę i wokalistę Dusty’ego Hilla. Niestety, 27 lipca 2021 roku Dusty Hill zmarł, a od tamtej pory basistą zespołu jest Elwood Francis.

ZZ Top wypracował charakterystyczny styl muzyczny, oparty na bluesowym brzmieniu Gibbonsa oraz sekcji rytmicznej Hilla i Bearda. Ich muzyka to połączenie hard rocka, blues rocka i południowego rocka, z wyraźnym wpływem boogie. Grupa nie stroni także od groteski rockowej.

Mimo zmian w przemyśle muzycznym, ZZ Top pozostaje legendą rocka, a ich muzyka wciąż cieszy fanów na całym świecie.

“Afterburner” to dziewiąty album studyjny amerykańskiego zespołu, wydany 28 października w 1985 roku. Chociaż odbiór krytyków był umiarkowany, “Afterburner” odniósł umiarkowany sukces, zdobywając status platynowej płyty i zawierając jeden przebój: “Sleeping Bag”, który osiągnął pierwsze miejsce na liście Mainstream Rock Tracks oraz ósme miejsce na liście Billboard Hot 100. Album zawiera utwory z sekwencjonowanymi partiami klawiszy, choć wciąż pozostaje wierny swojemu charakterystycznemu bluesowo-rockowemu brzmieniu.

Jeśli jeszcze nie słuchaliście tego wydawnictwa, polecam posłuchanie i odkrycie jego charakterystycznego rockowego stylu.

 1. Sleeping Bag
 2. Stages
 3. Woke Up With Wood
 4. Rough Boy
 5. Can’t Stop Rockin’
 6. Planet Of Women
 7. I Got The Message
 8. Velcro Fly
 9. Dipping Low (In The Lap Of Luxury)
 10. Delirious

Płyty przygotowuje Arkady, audycje realizuje Krzysiek Michnick, prezentuje Żaneta.
Opracowanie opisów: InfoMusic 80902k.pl (KMM)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *