PŁYTA DNIA 08/2024

Płyty dnia w Radio Divertimento w 8 tygodniu 2024 roku.
Zapraszamy od poniedziałku 19 lutego, do piątku 23 lutego.
Audycję prezentuje Marek, o godzinie 10:00 oraz kilka min po 17:00.

Poniedziałek 19 lutego
 1. U Got What You Want
 2. Kiss Me Goodbye
 3. In My Fantasy
 4. You Really Got Me
 5. Stop In The Name Of Love
 6. Summertime, Summertime
 7. Tokyo By Night
 8. Hey Angel
 9. Tonight’s So Cold (Inside My Room)
 10. Birds Of Paradise
 11. Dirty, Dirty Old Man
 12. Sail Over The Seven Seas
 13. I Like It
 14. The Other Side Of The Sun
 15. One Of Us
 16. The Window Of My Heart
 17. Sayonara
 18. Follow Me

GINA T. ”In My Fantasy-The Very Best Of” (2005)

Gina Tielman, znana również jako Gina T., to holenderska piosenkarka, która rozpoczęła swoją solową karierę w roku 1986. Urodziła się 7 października 1960 roku w Bussum w Holandii. Jej przeboje, takie jak “Hey Angel,” “Summertime, Summertime,” “Tokyo by Night”, czy “I Love to Love You,” zdobyły popularność na całym świecie. Oprócz śpiewu, Gina zajmuje się pisaniem tekstów dla wielu innych wokalistów i wokalistek. Warto wspomnieć, że ukrywała się również pod pseudonimem Gordon Namleit, pisząc piosenki dla artystów, takich jak Claudia Jung i Francesco Napoli.

Album “In My Fantasy – The Very Best Of” to kompilacja utworów Holendrskiej piosenkarki. Płyta wydana w 2005 roku, zawiera różnorodne gatunki muzyczne, takie jak Italo-Disco, Europop, Ballady i Disco. Album ten, to zbiór niezapomnianych utworów, które przypomną fanom muzyki Giny T. jej wyjątkowy styl i talent.

Wtorek 20 lutego
 1. La Prima Stella Della Sera
 2. Vacanze Romane
 3. Mi Manchi Ancora
 4. Souvenir
 5. Noi
 6. Ti Sento
 7. Aristocratica
 8. Fantasia
 9. Il Video Sono Io
 10. Stasera Che Sera

MATIA BAZAR ”Matia Bazar” (1988)

Matia Bazar to włoski zespół muzyczny, który gra muzykę popową. Został założony w 1975 roku w Genui. Grupa ma na swoim koncie aż 28 albumów i wystąpiła jedenaście razy podczas Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo. Ich pierwszą wokalistką była Antonella Ruggiero, którą od 1989 roku zastąpiła Laura Valente. W 1998 roku na jej miejsce trafiła Silvia Mezzanotte.

W 1979 roku zespół reprezentował Włochy podczas 24. Konkursu Piosenki Eurowizji z utworem „Raggio di luna”, zajmując 15. miejsce w finale. Zespół Matia Bazar pozostawił swoje piętno na włoskiej scenie muzycznej i jest nadal ceniony przez fanów na całym świecie.

“Matia Bazar” to album włoskiego zespołu muzycznego Matia Bazar, wydany w 1988 roku. Przenosi słuchacza w świat muzyki electronic i pop, łącząc elementy Europopu i Synth-popu. Ten album zawiera wiele znanych utworów, takich jak na przykład “Ti Sento” i “Vacanze Romane”. To prawdziwa perełka dla fanów muzyki pop i synth-pop.

Środa 21 lutego
 1. Voulez-Vous Danser
 2. All That She Wants
 3. Münchhausen (Just Chaos)
 4. Happy Nation
 5. Waiting For Magic
 6. Fashion Party
 7. Wheel Of Fortune
 8. Dancer In A Daydream
 9. My Mind (Mindless Mix)
 10. W.O.F. (Original Club Mix)
 11. Dimension Of Depth
 12. Young And Proud
 13. A.T.S.W. (Banghra Version)

ACE OF BASE ”Happy Nation” (1992)

Ace of Base to szwedzka grupa muzyczna, która powstała w 1987 roku. Zespół początkowo składał się z rodzeństwa: Jonasa, Linn, i Jenny Berggren, oraz Ulfa Ekberga. Ich muzyka oscyluje wokół gatunków dance, eurodance i europop.

Debiutancki album zespołu, zatytułowany “Happy Nation”, wydany w 1992 roku, odniósł ogromny sukces komercyjny. Sprzedał się w nakładzie ponad 30 milionów egzemplarzy na całym świecie i uzyskał dziewięciokrotną platynę w Stanach Zjednoczonych. Dwa single z tego albumu, “All That She Wants” i “The Sign”, zdobyły pierwsze miejsca na listach przebojów w wielu krajach.

Po odejściu Linn Berggren z zespołu w 2007 roku, Ace of Base w oryginalnym składzie udał się na trasę koncertową po Europie i Azji. W 2010 roku grupa powróciła z singlem “All for You”, który jest pierwszym utworem z ich albumu “The Golden Ratio”. W 2015 roku wydali również album z wcześniej niepublikowanymi utworami, zatytułowany „Hidden Gems”.

“Happy Nation” to album Ace of Base, wydany w 1992 roku. Jest to mieszanka różnych stylów muzycznych, w tym club/dance, dance-pop, euro-dance i swedish pop/rock. Choć niektóre produkcje na albumie mogą wydawać się dzisiaj przestarzałe, warto docenić ich kreatywność i odważne połączenie stylów muzycznych. “Happy Nation” to ikona lat 90-tych i pozostaje ważnym elementem historii muzyki pop.

Czwartek 22 lutego
 1. Tightrope
 2. Telephone Line
 3. Rockaria!
 4. Mission (A World Record)
 5. So Fine
 6. Livin’ Thing
 7. Above The Clouds
 8. Do Ya
 9. Shangri-La

ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA ”A New World Record” (1976)

Electric Light Orchestra (ELO) to brytyjska grupa rockowa, która działała w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych w XX wieku, a także w latach 2000-2001 i od 2014 roku jako Jeff Lynne’s ELO. Ich muzyka charakteryzowała się różnorodnością stylów i ewoluowała w zależności od panującej mody. Zespół łączył elementy rocka progresywnego, popu, a nawet disco, tworząc niepowtarzalne brzmienie.

Jeff Lynne, jeden z założycieli ELO, był nie tylko wokalistą, ale także producentem i kompozytorem. Grupa wykorzystywała szerokie instrumentarium, w tym smyczki, co nadawało jej unikalny charakter. Ich przeboje zdobyły ogromną popularność na całym świecie.

“A New World Record” to szósty album Electric Light Orchestra, który stał się przełomowy dla zespołu. Jeff Lynne, główny wokalista, główny autor tekstów i producent, uważał ten album za szczyt osiągnięć zespołu (i być może miał rację). Album łączy w sobie najlepsze elementy wcześniejszych dzieł ELO – świetną popową melodyjność z głębszymi aranżacjami orkiestrowymi i dopracowaną produkcją. To również album przejściowy, w którym brzmienie zespołu staje się mniej progresywne i bardziej przyjazne radiu. Z albumu pochodzą aż cztery przeboje, które pomogły zespołowi wreszcie przebić się na rodzimym rynku w Anglii. Album został nagrany w Musicland Studios w Monachium. Jeff Lynne i zespół stworzyli unikalny dźwięk, który można by opisać jako “The Beatles zaawansowani o pół dekady później”. To brzmienie idealnie pasowało do kolorowego i jasnego i klimatu tamtej epoki. Album “A New World Record” to prawdziwa perełka w dyskografii Electric Light Orchestra, pełna pięknych melodii i doskonałego wykonania. To album, który łączy w sobie rock, pop i orkiestrę, tworząc niezapomniane dzieło muzyczne. 

Piątek 23 lutego
 1. Ten O’Clock Postman
 2. Hey Johnny
 3. Give Me Your Love
 4. Oh Susie
 5. Darling, You’re My Girl
 6. She Wants Me
 7. Why Don’t You Try To Phone
 8. Angel On Wheels
 9. Family Delight

SECRET SERVICE ”Oh Susie” (1979)

Secret Service to szwedzki zespół popowy, który zdobył popularność w latach 80-tych w XX wieku. Wykonują piosenki w języku angielskim. Zespół został założony w 1979 roku przez Olę Håkanssona (znany również jako Oson), byłego wokalistę popularnego szwedzkiego zespołu Ola & the Janglers, oraz Tima Norella i Ulfa Wahlberga. Razem stworzyli kilka piosenek, które wysłali na Melodifestivalen – szwedzkie eliminacje do konkursu piosenki Eurowizja.
Ich pierwszy singel, zatytułowany „Oh Susie”, stał się przebojem w Szwecji i w kilku krajach Europy i Ameryki Południowej. Album o tym samym tytule zawierał drugi hit, „Ten O’Clock Postman”, i uzyskał status złotej płyty w Szwecji.
Kolejny przebój, „Flash in the Night” (1982), odnotowano na listach przebojów w całej kontynentalnej Europie. W połowie lat 80-tych XX wieku członkowie zespołu zaczęli tworzyć i produkować dla innych artystów.

Warto wspomnieć, że Secret Service był gościem specjalnym na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Operze Leśnej w Sopocie w 1985 roku. W Polsce również cieszyli się popularnością, a firma Wifon wydała w 1986 roku składankowy album zespołu pt. „Greatest Hits.

W 1987 roku wydali album sygnowany przez Secret Service, zatytułowany „Aux Deux Magots”. Po rozpadzie zespołu, Tim Norell i Ola Håkansson kontynuowali swoje kariery muzyczne w innych projektach. W 2012 roku wydali album zatytułowany “The Lost Box”, który zawierał zapomniane i niepublikowane nagrania z lat 80-tych i wczesnych 90-tych XX wieku.

W 2020 roku Secret Service powrócił z nowym wokalistą, Johanem Beckerem. Razem z Timem Norellem, Ulfem Wahlbergiem, Andersenem Hanssonem i Matsem Lindbergiem zaczęli ponownie koncertować i nagrywać. w 2022 roku ukazał się, jak dotąd, ich ostatni album „Secret Mission”.

“Oh Susie” to debiutancki album Secret Service, wydany w 1979 roku. Szwedzki zespół włożył w niego dużo wysiłku, tworząc swój własny styl oparty na muzyce disco. Szczególnie zachwycająca jest sekcja rytmiczna, a także partie gitarowe i klawiszowe.

Płyty przygotowuje Arkady, audycje realizuje Krzysiek Michnick, prezentuje Marek Ai.
Opracowanie opisów: InfoMusic 80902k.pl (KMM)