PŁYTA DNIA 06/2024

Płyty dnia w Radio Divertimento w 6 tygodniu 2024 roku.
Zapraszamy od poniedziałku 5 lutego, do piątku 9 lutego.
Audycję prezentuje Marek, który przywita Was o godzinie 10 oraz tuż po 17.

Poniedziałek 5 lutego
 1. Technology
 2. Let The Dream Come True
 3. There Is A Party
 4. Everything Has Changed
 5. Freedom
 6. Give Yourself A Chance
 7. What About My Broken Heart
 8. I Know What I Want
 9. I Feel It
 10. Love Is All Around
 11. You Belong To Me
 12. Deep In The Jungle
 13. Too Many Nights
 14. There’s A Paradise

DJ BOBO ”There Is A Party” (1994)

D.J. Bobo to szwajcarski DJ, piosenkarz, producent muzyczny, tancerz i kompozytor, który jest uważany za jedną z ikon muzyki eurodance lat 90-tych XX wieku. Jego prawdziwe imię i nazwisko to Peter René Cipiriano Baumann. Urodził się 5 stycznia 1968 roku w Kölliken, w Szwajcarii. Znany jest z takich przebojów jak „There Is a Party”, „Let the Dream Come True”, „Freedom”, „Pray”, „Where Is Your Love”, „I Believe” czy „Chihuahua”. W 2007 roku reprezentował Szwajcarię na Konkursie Piosenki Eurowizji z utworem „Vampires Are Alive”. Jest najlepiej sprzedającym się artystą ze Szwajcarii, który sprzedał ponad 14 milionów płyt na całym świecie.

“There Is A Party” to drugi album studyjny szwajcarskiego DJ-a i piosenkarza, który ukazał się 21 października 1994 roku. Krążek zawiera 14 utworów w stylu eurodance i euro house, w tym takie hity jak “Let the Dream Come True”, “Freedom” czy “Love Is All Around”. Wydawnictwo sprzedało się w ponad 250 tysiącach egzemplarzy w Niemczech 2 i krążek zdobył status platynowej płyty w Szwajcarii. Album został wyprodukowany przez Rene Baumanna i Axela Breitunga, a w nagraniach wzięli udział także tacy wokaliści jak Lori Glori, Christiane Eiben, Lisa Abbott czy Natascha Wright. Krążek był promowany trasą koncertową “There is A Party Tour ’95”, która odbyła się w 10 krajach europejskich. Album “There is A Party” jest uważany za jeden z najlepszych i najpopularniejszych albumów D.J. Bobo w jego karierze.

Wtorek 6 lutego
 1. Tylko Ja
 2. To Był Błąd
 3. Kochałam Się W Tobie
 4. Będziesz Mój
 5. Pada Deszcz
 6. Czy Pamiętasz?
 7. Lubię Patrzeć Kiedy Tańczysz
 8. Nie Będę Twoja
 9. Kochaj I Bierz
 10. Nie Czekaj
 11. Nie Oszukasz Mnie
 12. Gorące Pocałunki
  Bonus Tracks
 13. Zawsze W Sercu Ciebie Mam
 14. You Really Prommised Me

LA STRADA ”Tylko Ja” (1996)

La Strada to polski zespół muzyczny, który grał muzykę dance w latach 90-tych XX wieku. Zespół założyli Katarzyna Zawadzka, Tomasz Nerkowski i Adam Łukowski. Ich największe przeboje to utwory takie jak „To był błąd”, „Kraina snów tylko dla nas”, czy „Zostań”. Zespół zakończył działalność w 1997 roku, kiedy Katarzyna Zawadzka wyjechała do Kanady ze swoim mężem Sławomirem Skrętą, szefem wytwórni Blue Star. Od tamtej pory Katarzyna Zawadzka nie występuje publicznie i zajmuje się wychowywaniem syna Adriana. W 2011 roku La Strada pojawiła się w programie „Discostacja” w telewizji ITV, co było ich pierwszym i ostatnim wywiadem po latach. Zespół La Strada jest uważany za jedną z ikon rynku dance disco polo w Polsce.

Ich płyta, zatytułowana „Tylko ja”, jest utrzymana w klimacie dance’owym. Płyta “Tylko Ja” to debiutancki album zespołu La Strada, wydany w 1996 roku przez wytwórnię Blue Star. wydawnictwo zawiera 14 utworów, z których większość jest w stylu dance. Niektóre z nich, jak “To był błąd”, “Kochałam się w tobie” czy “Zostań”, stały się przebojami i zapewniły zespołowi popularność. Krążek “Tylko Ja” był nagrywany w studiach Star Maker i K&K, a producentem był Sławomir Skręta, mąż wokalistki Katarzyny Zawadzkiej. Album sprzedał się w ponad 100 tysiącach egzemplarzy i otrzymał status złotej płyty. Płyta “Tylko Ja” jest uznawana za jedną z najlepszych płyt polskiej muzyki dance lat 90-tych ubiegłego wieku.

Środa 7 lutego
 1. Don’t Talk To The Snake
 2. Let’s Start Now
 3. Africa
 4. Agent Of Liberty
 5. Germany
 6. Heavy Water
 7. Stand Up
 8. Don’t Leave Me Now

MIKE MAREEN ”Let’s Start Now” (1987)

Mike Mareen to niemiecki piosenkarz, autor tekstów i muzyk, znany z gatunku euro i italo disco. Jego największe przeboje to „Dancing In The Dark” i „Love Spy” z lat 80-tych. Zanim zaczął nagrywać utwory w konwencji italo disco, grał na perkusji w zespole Cemetery Institution, który występował w słynnym Star-Clubie w Hamburgu. Później został marynarzem handlowym i wyemigrował do Nowego Jorku, gdzie współpracował z kilkoma amerykańskimi grupami. Po powrocie do Niemiec odkrył swoją pasję do elektronicznych brzmień i syntezatorów. Mike ma na swoim koncie kilka albumów, takich jak „Dance Control”, „Let’s Start Now”, czy „Darkness & Light”.

Płyta “Let’s Start Now” to drugi album studyjny Mareena, wydany w 1987 roku. Zawiera osiem utworów w stylu italo disco, w tym takie hity jak “Don’t Talk To The Snake”, “Agent Of Liberty” i “Germany”. Album był promowany przez teledyski do niektórych piosenek, które można obejrzeć na YouTube. Tytułowy utwór “Let’s Start Now” jest apelem do ludzkości, aby zaczęła działać na rzecz ochrony środowiska i zapobiegania wojnom. Nie bał się w swoich tekstach mówić prawdy i wzywał do zmiany na lepsze. Płyta odniosła sukces w Europie, zwłaszcza w Niemczech, gdzie Mike Mareen był bardzo popularny.

Czwartek 8 lutego
 1. Another world
 2. Don’t Fear The Sun
 3. Howlings In The Night
 4. Set Your Wheels On Fire
 5. Telepathic Love
 6. Heroes Walk Alone
 7. It’s Time To Go
 8. Hunters
 9. Here

MAXTHOR ”Another World” (2017)

Luis Martínez Deltell, to główny twórca i założyciel hiszpańskiego projektu muzycznego Maxthor. Niestety, niekiedy trudno jest powiedzieć coś więcej o danym projekcie, szczególnie mówię tu o tych nowych projektach muzycznych, których twórcy są bardzo mało, lub zupełnie nieznani. Co mogę powiedzieć o prezentowanym dziś zespole, może tyle, że Maxthor to zespół, który tworzy unikalny i oryginalny retrofuturystyczny dźwięk, łącząc szerokie spektrum wpływów różnych styli muzycznych. Zespół czerpie inspirację z gigantów lat osiemdziesiątych, takich jak Phil Collins, Billy Idol i Survivor, i filtruje je przez własną „soczewkę” syntezatorową.

Jeśli posiadacie więcej informacji o tym projekcie, zachęcam do komentowania i podzielenia się z innymi swoją wiedzą muzyczną.

“Another World” to album zespołu wydany w 2017 roku. Album zawiera dziewięć utworów, w tym takie przeboje jak, “Another World”, “Don’t Fear the Sun”, “Howlings in the Night”, “Set Your Wheels on Fire” i “Telepathic Love”.

Piątek 9 lutego
 1. You’re My Heart, You’re My Soul
 2. You Can Win If You Want
 3. There’s Too Much Blue In Missing You
 4. Diamonds Never Made A Lady
 5. The Night Is Yours – The Night Is Mine
 6. Do You Wanna
 7. Lucky Guy
 8. One In A Million
 9. Bells Of Paris

MODERN TALKING ”The 1st Album” (1985)

Modern Talking, o tym duecie pisalismy juz kilkukrotnie, dziś jedynie przypomnimy, że jest to niemiecki duet dance’owo-popowy, który zaczął swoją działalność w 1983 roku, zyskał popularność w latach 80-tych dzięki wydaniu takich przebojów, jak „You’re My Heart, You’re My Soul”, „Cheri, Cheri Lady”, „Brother Louie”, czy też „You Can Win If You Want”, „Atlantis Is Calling (S.O.S. for Love)” i wiele, wiele innych. Zespół tworzyli wokalista Thomas Anders i kompozytor i instrumentalista, założyciel zespołu, Dieter Bohlen. Do 2003 zespół co roku wydawał nowe płyty z premierowym materiałem, a 21 czerwca 2003 podczas pożegnalnego koncertu w Berlinie ogłosił zakończenie działalności.

“The 1st Album” to debiutancki album niemieckiego duetu Modern Talking, wydany 1 kwietnia 1985 roku przez wytwórnię Hansa Records. Album uzyskał status platynowej płyty w Niemczech, Austrii, Hiszpanii i Polsce, sprzedając ponad 500 tysięcy egzemplarzy w każdym z tych krajów.

Album zawiera dwa międzynarodowe przeboje: “You’re My Heart, You’re My Soul” i “You Can Win If You Want”, które dotarły do pierwszego miejsca na listach w wielu krajach europejskich. Wszystkie piosenki zostały napisane przez Dietera Bohlena, z wyjątkiem “Do You Wanna”, do którego tekst napisała Mary Applegate. Album był znany z charakterystycznego brzmienia euro disco, w którym druga część refrenu była śpiewana falsetem przez Thomasa Andersa.

Płyty przygotowuje Arkady, audycje realizuje Krzysiek Michnick, prezentuje Marek Ai.
Opracowanie opisów: InfoMusic 80902k.pl (KMM)

7 thoughts on “PŁYTA DNIA 06/2024

 1. Witam. Mam dwie propozycje do płyty dnia :
  1. PROJECT 96 – „KLIMATY”(1996)
  2. 4 JUMPS – „WEŹMIESZ WSZYSTKO”(1996)
  Pozdrawiam.

 2. WItam. Mam kolejne propozycje do na płytę dnia:
  1. ELTON JOHN – EMPTY SKY(1969)
  2. CAMEL – STATIONARY TRAVELLER(1984)
  3. THE BEATLES – WITH THE BEATLES(1963)
  4. DEMIS ROUSSOS – LIVE AT ROYAL ALBERT HALL, LONDON(1974).

  POZDRAWIAM

   1. Wszystko w swoim czasie, trochę cierpliwości. Wszystko trzeba przygotować, Poza tym płyty Demissa „LIVE AT ROYAL ALBERT HALL, LONDON” to raczej nie znajdziemy do emisji, gdyż był to album DVD. YouTube nie jest najlepszym miejscem do wyszukiwania płyt ㋡
    Pozdrawiam w imieniu całej redakcji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *