BETTY MIRANDA


BETTY MIRANDA, a właściwie Miranda Gobbetto, włoska piosenkarka oraz prezenterka radiowa. Urodziła się w Rimini w Emilie-Romagne, 5 maja 1959 roku.

MIRANDA GOBBETTO

Przygodę z radiem rozpoczęła w roku 1976 wraz z narodzinami darmowych rozgłośni radiowych we Włoszech. Była prezenterką muzyczną, między innymi, w Radiu Rimini i Radiu Sabbia. Brała udział m.in. w premierze Radia DeeJay w Mediolanie wraz z Claudio Cecchetto i Gerry Scotti w 1982 roku. W tym samym roku wzięła udział w konkursie organizowanym przez RAI TRE „DJ Disco Estate ‘82”.
Wygrała krajowy konkurs „Supersfida DJ” dla Radio Due, prowadząc wieczorny blok programowy. Jest jedyną kobietą, w muzycznej grupie/projekcie 10 DJ-ów „Band Of Jocks” w której zaczęła śpiewać.

Po tym jak dostała się do Band Of Jocks, oprócz kariery prezenterki, postanowiła także spróbować swoich sił wokalnych w piosence jako solistka o pseudonimie „BETTY MIRANDA” i nagrała 3 single. Pierwszy z nich i najbardziej znany „Take Me To The Top” z roku 1984, zdobył złotą płytę we Francji, gdzie gościł na liście przebojów przez 40 tygodni.

Drugi singiel, wydany rok później, w roku 1985 „Dance”, okazał się również bardzo popularny we Francji i Włoszech.
Ostatni, trzeci singiel „SOS” wydała w roku 1986.
Producentami i twórcami wszystkich trzech piosenek Betty Mirandy, są Elvio Pieri i Massimo Sierra.

W roku 1993 Miranda zostaje dziennikarką w Radio San Marino. Pracowała też w różnych agencjach reklamowych, użyczając swojego głosu do krajowych reklam.

Miranda ma ogromną pasję do morza, która sprawiła, że pracowała także jako przewodnik nurkowy w Rimini, a także w Tajlandi.