PŁYTA DNIA 25/2024

Płyty dnia w Radio Divertimento na 25 tydzień 2024.
Zapraszamy od poniedziałku 17 czerwca, do piątku 21 czerwca.
Audycję prezentuje Żaneta oraz Marek, o godzinie 10:00 oraz 17:00.

Pon. 17 czerwca

PET SHOP BOYS – Nonetheless (2024)

Pet Shop Boys to angielski duet synth-popowy założony w Londynie w 1981 roku, składający się z wokalisty Neila Tennanta i klawiszowca Chrisa Lowe’a. Sprzedali ponad 100 milionów płyt na całym świecie i zostali wymienieni jako najbardziej udany duet w historii muzyki brytyjskiej w wydaniu Księgi Rekordów Guinnessa z 1999 roku.

Najnowszy album “Nonetheless” to piętnasta płyta studyjna angielskiego duetu wydana 26 kwietnia 2024 roku przez ich własną wytwórnię x2 oraz Parlophone. Producentem albumu jest James Ford, znany ze współpracy z takimi artystami jak Arctic Monkeys, Depeche Mode, Blur, Gorillaz i Simian Mobile Disco. Album zawiera dziesięć nowych utworów, które zostały nagrane i zmiksowane w Londynie w 2023 roku.

 1. Loneliness
 2. Feel
 3. Why Am I Dancing?
 4. New London Boy
 5. Dancing Star
 6. A New Bohemia
 7. The Schlager Hit Parade
 8. The Secret Of Happiness
 9. Bullet For Narcissus
 10. Love Is The Law
 11. Heart (New Version)
 12. Being Boring (New Version)
 13. Always On My Mind (New Version)
 14. It’s A Sin (New Version)
Wt. 18 czerwca

FINZY KONTINI – Cha Cha Cha (1987)

“Cha Cha Cha” to album wydany w 1987 roku przez włoski zespół Finzy Kontini. Producentami byli Zambelli Bros, a wokalistą w jednym z utworów był Vito Borelli. Album zawiera mieszankę italo disco i popu, charakterystyczną dla tamtych lat.

Finzy Kontini to grupa muzyczna, która zyskała popularność w latach 80-tych XX wieku dzięki tworzeniu muzyki Italo Disco. Grupa została założona przez Fabrizio Baldoniego, Bruno Roselliniego i Claudię Colombi. Fabrizio Baldoni jest jednym z najbardziej płodnych kompozytorów hitów Italo Disco lat 80-tych i może się pochwalić sprzedażą ponad dwudziestu milionów płyt jako kompozytor i producent. Ich muzyka charakteryzuje się energicznymi i tanecznymi utworami, które często zawierają wpływy elektroniczne i syntezatorowe.

A1. Cha Cha Cha
A2. Mambo
A3. Disco Salsa
A4. One Or Two
B1. Ou-La-La
B2. Peter And The Wolf
B3. Mister Gringo
B4. Mirage

Śr. 19 czerwca

BILLY IDOL – Idol Songs 11 Of The Best (1988)

Album “Idol Songs: 11 of the Best” to kompilacja największych hitów Billy’ego Idola, wydana w 1988 roku. Zawiera single z jego pierwszych trzech albumów studyjnych oraz na żywo wykonaną wersję “Mony Mony” i ponownie nagrany utwór Generation X “Dancing with Myself”

Billy Idol, właściwie William Michael Albert Broad, to brytyjski muzyk, wokalista i autor tekstów, który zyskał sławę w latach 70-tych jako lider punkrockowego zespołu Generation X. Po rozpadzie grupy rozpoczął udaną karierę solową, wydając szereg hitów takich jak “White Wedding”, czy też “Rebel Yell”.

A1. Rebel Yell
A2. Hot In The City
A3. White Wedding
A4. Eyes Without A Face
A5. Catch My Fall
A6. Mony Mony
B1. To Be A Lover
B2. Sweet Sixteen
B3. Flesh For Fantasy
B4. Don’t Need A Gun
B5. Dancing With Myself

Czw. 20 czerwca

JOY – The Original Maxi-Singles Collection (2015)

Album “JOY – The Original Maxi-Singles Collection (2015)” zawiera remasterowane utwory zespołu JOY, w tym ich znane hity. Zespół JOY, znany również jako Schweitzer’s Joy, to austriacka formacja euro-disco pop, która zyskała popularność dzięki takim piosenkom jak “Touch by Touch” i “Valerie”. Została założona w 1984 roku przez Andy’ego Schweitzera, Alfreda Jaklitscha i Manfreda Temmela.

Zespół JOY został założony w Bad Aussee w Austrii. Członkowie zespołu spotkali się w szkole średniej i już jako nastolatkowie grali razem w różnych amatorskich zespołach. Po ukończeniu szkoły wybrali różne ścieżki kariery, ale ostatecznie zdecydowali się na współpracę i stworzenie zespołu JOY.

JOY zdobyli międzynarodową sławę dzięki swoim hitom “Touch by Touch” i “Valerie”. Byli jednym z niewielu zachodnich wykonawców, którzy mogli występować za Żelazną Kurtyną, dzięki swoim niepolitycznym tekstom. W 1987 roku odbyli tournée po Azji Wschodniej i wystąpili przed dwudziestoma czterema tysiącami ludźmi w Seulu.

Niestety, Manfred Temmel zmarł 8 czerwca 2019 roku w wieku 60 lat. Cały czas jest pamiętany i wspominany przez fanów na całym świecie. W podstawowym trio zastąpił go stały członek zespołu Michael Scheickl.

Obecnie głównie występują na festiwalach retro.

 1. Lost In Hong Kong (12“ Version)
 2. Lucky Star
 3. Touch By Touch (12“ Version)
 4. Fire In The Night (12“ Version)
 5. Hello (Extended Special Dance Mix)
 6. Night Of The Nights (12“ Version)
 7. Japanese Girls (12“ Version)
 8. I’m In Love (12“ Version)
 9. Black Is Black (Remix)
 10. Magic Eyes
 11. It Happens Tonight (12“ Version)
 12. Kisses Are The Doctor’s Order
Pi. 21

2 UNLIMITED – No Limit (1993)

Album “No Limit” zespołu 2 Unlimited został wydany w 1993 roku i jest to ich drugi album studyjny. Zawierał on pięć singli, w tym tytułowy utwór “No Limit”, który osiągnął pierwsze miejsce na wielu europejskich listach przebojów. Album zdobył status platynowej płyty w kilku krajach.

Formacja 2 Unlimited to belgijsko-holenderski zespół muzyki dance, założony przez belgijskich producentów Jean-Paula De Costera i Phila Wilde’a w 1991 roku w Antwerpii. W latach 1991-1996 zespół tworzyli holenderski raper Ray Slijngaard i holenderska wokalistka Anita Doth. W ciągu tych pięciu lat, 2 Unlimited cieszyli się światowym sukcesem.

 1. No Limit
 2. Tribal Dance
 3. Mysterious
 4. Faces
 5. Maximum Overdrive
 6. The Power Age
 7. Break The Chain
 8. Kiss Me Bliss Me
 9. Throw The Groove Down
 10. R.U.O.K.
 11. Let The Beat Control Your Body
 12. Invite Me To Trance
 13. Where Are You Now
 14. Shelter For A Rainy Day
Płyta Dnia. Zgłoś propozycję.

Płyty przygotowuje Arkady, audycje realizuje Krzysiek Michnick, prezentuje Żaneta i Marek.
Opracowanie opisów: InfoMusic 80902k.pl (KMM)