MY MINE

Grupa muzyczna, powstała we Włoszech w roku 1983.
Zespół składał się początkowo z grającego na klawiszach oraz śpiewającego Stefano Micheli, klawiszowca i wokalisty Carlo Malatesta oraz obsługującego sekwencer, bębny i instrumenty klawiszowe Danilo Rosati. Rok później, w 1984 roku, do zespołu dołączył perkusista Darren T. Hatch.

Za produkcję odpowiadał Mauro Malavasi. Nagrywali w Bolonii w Fonoprint Studios.
Pierwszy singiel My Mine, „Hypnotic Tango”, stał się międzynarodowym hitem w całej Europie, osiągając pierwsze miejsca list przebojów, między innymi w Hiszpanii i trzecie w Niemczech.

Wydali w latach 80-tych ubiegłego stulecia dwia longplaye, w 1985 roku „Stone” zawierający, między innymi, takie hity jak: „Cupid Girl”, „Hypnotic Tango” oraz tytułowy „Stone”.

W roku 1986, ukazał się kolejny album , lecz tylko na rynku Japońskim, na którym, obok wspomnianych już hitów z pierwszej płyty, pojawiło się przebojowe nagranie „Can Delight” i stało się ono tytułowym utworem tego albumu.

Wydali też 5 singli: w 1983 roku „Hypnotic Tango”, w 1984 roku „Zorro”, w roku 1985 „Cupid Girl” i „Stone” a w roku 1986 oczywiście „Can Delight”.

W 1986 roku zespół rozpadł się…

W roku 2016, po 30 latach zespół został reaktywowany przez Carlo Malatestę i Danilo Rosatiego wraz z nową piosenkarką Ilarią Melis, wydając nowy singiel „Like a Fool”. W roku 2018 ukazał się kolejny singiel „Love Is in the Sky”.

Oba single zostały zauwarzone przez fanów, lecz przeszły bez większego echa w świecie muzyki, utwory nie są tak taneczne i przebojowe jak te z lat 80-tych XX wieku.
Czy powstaną kolejne utwory, czy powstanie nowa płyta My Mine w nowym składzie…, niewiemy, artyści wciąż są aktywni w mediach społecznościowych, lecz nie ukazują się zapowiedzi nowych piosenek…

Darmowy licznik odwiedzin