LES ROIS DU MONDE

„Les Rois du monde” (Królowie Świata) z musicalu „ROMEO i JULIA” z roku 2000. Piosenka została napisana i skomponowana przez Gérarda Presgurvica, producentem jest Daniel Moyne.

Jak tu nie kochać musicali, kiedy tam tworzone są tak wspaniałe utwory, jak ten, który chcemy Wam dziś zaprezentować, „Les Rois du monde” – piosenka z 2000 roku w wykonaniu Philippe d’Avilla, Damiena Sargue’a i Grégori Baqueta. Był to drugi singel z francuskiego musicalu „Roméo et Juliette, de la Haine à l’Amour” (Romeo i Julia, od nienawiści do miłości), z czwartym utworem na albumie o tej samej nazwie. Wydany w lipcu 2000 roku singiel osiągnął ogromny sukces we Francji i Belgii, zajmując pierwsze miejsce na listach przebojów przez wiele miesięcy. Piosenka i klip osiągnęły również ogromy sukces w całej Europie, w tym wśród polskich fanów.

W 2001 roku „Les Rois du monde” zdobył nagrodę NRJ Music Awards w kategorii „Francuska piosenka roku”. W 2003 roku piosenka została wykonana przez Marc Lavoine, MC Solaar, Pierre Palmade i Dany Brillant. 24 lutego 2003 roku utwór został wydany jako szósty utwór na albumie „La Foire aux Enfoirés”.