AMAYA

Amaya to hiszpańska piosenkarka znana głównie z produkcji New Generation Italo-Disco.
Urodzona 14 lutego 1990 roku. Jej prawdziwe imię to Amaia Uriz Etxeberia.

Amaia Uriz Etxeberia


Jej muzyczna kariera związana jest z muzykiem, kompozytorem i producentem Joan’em San Miguel Moragas, który to z kolei ukrywa się pod artystycznym pseudonimem Neon Game. Zresztą sama Amaya również wielokrotnie udzielała się wokalnie i koncertowała jako Neon Game właśnie z Joan’em.
Skromna dyskografia Amayi to 5 singli, oraz 1 album wydany jako CD-R i EP. Mowa tutaj o albumie „Sensation„, wydanym w 2020 roku.Poza współpracą z Neon Game, Amaya współpracowała też z muzykiem, producentem i dj’em Victor’em Barranqueras, znanym szerzej jako Victor Ark.

14 lutego 2014 roku została zaproszona u boku Neon Game na galę Sthlm Italo Disco Party gdzie wystąpiła na jednej scenie obok takich sław jak Fred Ventura, Brian ice czy Albert One.
Wydane single, to: „Sensation” (2012), „Car Crash” (2015), „Feeling Something” (2018), Where Do You Go” (2020), „Stereo Love” ‎(2020).

Poza wspomnianymi wyżej singlami wydanymi na czarnym krążku, utwory Amayi zostały zamieszczone na składankach ZYX Italo-Disco New Generation, znanej serii wytwórni ZYX Music, która sukcesywnie wzbogaca je o kolejne wydania. Na przestrzeni 2015-2016 znalazły się tam takie przeboje jak „Trapped„, „Car Crash”, „New Ways” i „To The Top„.

Spotify – AMAYA „To The Top”