STYLOVE

2 lutego 2022 roku ukazał się nowy singiel muzycznego projektu rodem ze słonecznej Hiszpanii STYLOVE zatytułowany „I Want More” (Chcę więcej). Oczywiście, jak zwykle za tym projektem stoi nie kto inny jak Juan Martinez, który odpowiada za produkcje i muzykę, słowa napisał Manuel Dorado Budia oraz Juan Martinez.

Singiel zawiera 2 wersje utworu, podstawową i rozszerzoną, oraz ich wersje instrumentalne i jak to w zwyczaju wytwórni MAXI MUSIC RECORDS bywa, wersję akapella.

  1. Stylove – I Want More 04:38
  2. Stylove – I Want More (Extended Mix) 07:14
  3. Stylove – I Want More (Instrumental) 04:38
  4. Stylove – I Want More (Instrumental Extended) 07:14
  5. Stylove – I Want More (Acapella) 03:31
https://youtu.be/UuDLcExRVcM

Zdecydowałem się zamieszczenie newsa o tym singlu, gdyż wg mnie jest on naprawdę przyjemny dla ucha i w mojej opinii klasyczny, jeśli chodzi o styl nazywany italo disco, choć jak wiadomo, spora część „italo” pochodzi właśnie z Hiszpanii z Sabadel.

Konkretnie w tym utworze „I Want Now” wprawne ucho wychwyci sample z innych „nieśmiertelnych” przebojów taki grup jak choćby Squash Gang czy Plastic Age, posłuchajcie i sami znajdźcie inne…

https://maximusicrecords.bandcamp.com  kliknij w link aby posłuchać i kupić singiel  
JUAN MARTINEZ

Urodzony 25 września 1970 roku, pochodzący z Alicante w Hiszpanii, od młodych lat dj i muzyk. W 2010 roku tworzy swoją własną markę jako producent muzyczny, studio nagrań Maxi Music. To właśnie w domowym studio Juan Martinez tworzy pierwsze kompozycje dla Stylove – projektu własnego pomysłu na odradzającą się modę Italo-Disco.

W kompozycjach Stylove odnajdziemy nawiazania do wielkich przebojów muzyki dyskotekowej rodem z lat 80-tych, wzorowanych na hitach Kena Laszlo, David’a Lyme, Modern Talking czy C.C. Catch. Za partie wokalne odpowiada sam Juan Martinez, ale też w projekcie Stylove biorą udział inni wykonawcy nowej generacji Italo-Disco. Za jedną z czołowych wokalistek należy uznać Naoky, która wokalnie udzielała się w nagraniach „Tango In The Night” oraz „Story Of My Life”, piosenki, którą oryginalnie Juan wyprodukował pod wspólnym szyldem z Frankiem Lozano.

W 2016 roku, kiedy powstały pierwsze piosenki Stylove, Juan podejmuje współpracę z innym hiszpańskim producentem muzycznym – Tony’m Costa. Panowie ściśle współpracują, a pierwszym owocem tej współpracy jest remix znanego przeboju z repertuaru Savage – „Computerized Love”.

Na początku 2017 roku wydany zostaje na płycie kompaktowej pierwszy album zatytułowany „The Album (The Original Maxi-Singles Collection)” zawierający wszystkie dotychczasowe produkcje pod wspólnym szyldem Stylove. Album został wydany na płycie kompaktowej w wersji limitowanej z prywatnych środków Juana. Jest więc miłą niespodzianką dla fanów gatunku.

https://open.spotify.com/album/53teltGRiP76SGtACixCRW

W 2017 roku Juan Martinez pracuje nad kolejnymi piosenkami, głównie dla innych wokalistów, ale również jak zapowiedział światło dzienne ujrzały nowe produkcje pod szyldem Stylove.

Jako ciekawostkę należy nadmienić fakt, iż Juan Martinez odpowiedzialny jest za jeden z najlepszych mixów ostatnich lat, wydany nieoficjalnie w 2010 roku „Mas Mix Que Nunca – 25 Aniversario”, czyli wyprodukowanego na 25 lecie, znanego z lat 80-tych słynnego mixu o tym samym tytule. Mix ten powstał niejako od podstaw, a artyści nagrali swoje wokale zupełnie na nowo do „odmłodzonych” kompozycji Juana Martineza. Niestety mix z uwagi na zawirowania prawne nie doczekał się oficjalnego wydania.

https://youtu.be/42Q4ScJ1few


Kolejne albumy wydane przez Martineza:
2008 – The 2nd Album – Dame Besos
2008 – DJ Juan Martinez* Presents Rakel (2) – Estas En Mi Corazon ‎
2013 – Juan Martinez (2) & Coque Piraces – Noche De Fiesta ‎
2019 – Eric Vaarzon MorelJuan Martinez (2)Miguel Martinez (2) – Cadiz Canciones De Ida Y Yuelta ‎

Albumy wydane pod szyldem STYLOVE:
2017 – The Album (The Original Maxi-Singles Collection) 
2018 – The 2th Album 
2021 – The 3rd Album

https://open.spotify.com/album/7lWJCNPczp4cuuFdzmDqKm