PŁYTA DO KAWY – Nowa pora emisji

PŁYTA DO KAWY – 9 TYDZIEŃ 2023

Nasz blok audycji „Płyta do porannej kawy” od tego tygodnia zmienia nieco swoją nazwę na „Płyta do kawy”. Na waszą prośbę, zmieniamy też godziny emisji z porannych, na wczesne popołudnie, a dokładnie na godzinę 14:00, wg waszych opinii, ta pora jest zdecydowanie bardziej odpowiednia na kawę i odsłuch płyt prezentowanych w Radio Divertimento.

I tak już w tym tygodniu, od poniedziałku do piątku usłyszymy bardzo zróżnicowane płyty, zróżnicowane zarówno pod kątem muzycznym jak też roku wydania oraz nośnika wydania. Będzie D.White z wydawnictwa elektronicznego, ale też pojawi się Robert Camero z płyty CD, zaprezentujemy Gazebo i Limahl’a, oraz Digital Emotion z płyty winylowej.

Reedycja CD z roku 2010, jedynego albumu wydanego przez projekt muzyczny ROBERT CAMERO w roku 1991 zatytułowanego „Heartbeat”. Wokalistą projektu był Marcello Catalano, a na okładkach i teledyskach widzimy modela Ryna O’Facchinetti’ego.
Tego albumu posłuchamy w poniedziałek 27 lutego o godzinie 14:00.

Album wydany w roku 2022. Pochodzący z Rosji wokalista D.WHITE czyli Dimitryj Biełyj, wydał album EP zatytułowany „Towards The Sun”. W całości posłuchamy go we wtorek 28 lutego, jak zwykle o godzinie 14:00.

Wymieniając muzyczny pseudonim Paula Mazzolini’ego – „GAZEBO” myślimy od razu o piosence „A Like Chopin”, w środę 1 marca o godzinie 14:00 nie usłyszymy powyższego hitu. Za to pojawi się 10 innych, prosto z płyty „Univision” wydanej na winylu w roku 1986.

Ten winylowy album, pojawi się na naszej antenie już w czwartek, 2 marca o godzinie 14:00. Christopfer Hamill, którego nazwisko w anagramie (wyraz stworzony z liter innego wyrazu) stanowi jego muzyczny przydomek LIMAHL, w roku 1984 wydał album zatytułowany „Don’t Suppose…”. Album zawiera takie hity jak „Too Much Trouble” czy „Only For Love” oraz największy hit wokalisty „Never Ending Story” w całości tylko w Radio Divertimento.

Wydany na winylu album grupy DIGITAL EMOTION o tym samym tytule „Digital Emotion”, pojawi się u nas w piątek, 3 marca, zwyczajowo o godzinie 14:00. To pierwszy z dwóch albumów wydanych przez tę formację. Na tym albumie znalazły się takie hity jak „Get Up, Action” czy „Go Go Yellow Screen”.

Pamiętajcie, jeśli macie jakiś ulubiony album, którego chcielibyście posłuchać w Radio Divertimento, klikajcie w komentarzu, postaramy się dla Was zagrać go w Radio Divertimento.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *