PŁYTA DO KAWY 11/2023

Płyta do kawy na 11 tydzień 2023 roku (13-17 marca)

Jak co tydzień, tak i w tym tygodniu zaprezentujemy Wam 5 płyt, część wybrana przez naszych Słuchaczy, część wybraliśmy dla Was my, by przypomnieć zapomniane przeboje i wykonawców. Nasze płyty prezentujemy jak zwykle od poniedziałku do piątku po godzinie 14:00.

W 11 tygodniu bieżącego roku, od poniedziałku 12 marca do piątku 17 marca, zaprezentujemy takie zespoły jak Radiorama czy Papa Dance, pojawi się też Blue System i Deborah Sasson oraz na koniec tygodnia Scotch.
Zachęcamy do komentowania i proponowania swoich ulubionych płyt i wykonawców. Postaramy się sukcesywnie grać płyty wybrane przez Was naszych Słuchaczy.

Zaczniemy w poniedziałek hitem, pierwotnie wydanym na winylu w roku 1986 przez wytwórnię Out Records, u nas pojawi się wersja zremasterowana i wydana na CD w roku 2016 nakładem polskiego labelu Analog Language. Oczywiście myślimy tu o grupie/duecie czy też projekcie muzycznym, powstałym w 1985 roku, RADIORAMA i ich pierwszym albumie „Desires And Vampires”. Początkowo w duecie utwory wykonywał Mauro Farina i Clara Moroni, a później też Hank Shostak i Simona Zanini.

We wtorek, 14 marca, zaprezentujemy też wielki hit, pierwszy album zespołu BLUE SYSTEM, założonego między innymi przez Dietera Bohlena. Album „Walking On A Rainbow” pochodzi z roku 1987 i został wydany na winylu i CD przez wytwórnię Hansa.

Środa 15 marca będzie należała do zapomnianej nieco wokalistki Deborah Ann O’Brien, amerykańskiej sopranistki znanej bardziej jako DEBORAH SASSON. W roku 1988 Sasoon z producentami Achimem Völkerem i Horstem Vayem postanowiła nagrywać i wydawać płyty pop. Od tego czasu wydała wiele płyt pop. Z utworami „(Carmen) Danger in Her Eyes” i „Passion and Pain”, Sasson dotarła na pierwsze miejsca w Top 40 w Niemczech w 1989 roku. U nas pojawi się właśnie pierwsza płyta pop, zatytułowana „Deborah Sasson” wydana przez EMI Electrolla w Niemczech w roku 1989. Serdecznie zapraszamy, świetna pozycja do kawy w środku tygodnia.

W czwartek, 16 marca przypomnimy sobie i Wam, album polskiej grupy PAPA DANCE, i będzie to znowu pierwszy album grupy, zatytułowany po prostu „Papa Dance” wydany w roku 1985 przez Savitor na płycie winylowej.

Tydzień zakończymy również hitowym albumem i będzie to pierwotnie wydany na winylu w roku 1984, album grupy SCOTCH zatytułowany „Evolution”. U nas posłuchamy zremasterowanej wersji z CD wydanej w roku 2016 nakładem Deluxe CD Music.

Pamiętajcie, jeśli macie jakiś ulubiony album, którego chcielibyście posłuchać w Radio Divertimento, klikajcie w komentarzu, postaramy się dla Was zagrać go w naszym radiu.

6 thoughts on “PŁYTA DO KAWY 11/2023

    1. Cześć Krzysztof
      Myślę, że uda się spełnić Twoje prośby. Dziękujemy za propozycje i czekamy na kolejne.

Comments are closed.