Płyta dnia w Radio Divertimento w 52 tygodniu 2023 roku.
Zapraszamy od poniedziałku 25 grudnia do piątku 29 grudnia.
Audycję prezentuje Marek, który przywita Was o godzinie 10:00 oraz 17:30.
To już ostatni tydzień Starego 2023 Roku, przed nami nowe wyzwania w Nowym 2024 Roku, trzeba się do nich pozytywnie nastawić i hucznie świętować nadejście nowego… Czy w Nowym Roku będą kolejne płyty? Jeśli tak, to jakie? Co nam przyniesie ten Nowy Rok? Jakie nowe płyty zostaną wydane? Kto pierwszy nagra coś nowego? Jakie nowe głosy pojawią się na muzycznej scenie? Co nowego przyniesie nam rok 2024?
Na te pytania jak i na inne przyjdzie nam jeszcze kilka dni poczekać, odpowiedzi na pewno pojawią się niebawem.
A tm czasem jeszcze mamy Święta, Sylwestrowe szaleństwo i Pierwsze Urodziny Radio Diwertimento, połączone ze świętowaniem Nowego 2024 Roku. Do tego przygotowaliśmy odpowiednią oprawę muzyczną w postaci naszych Płyt Dnia. W poniedziałek i wtorek jeszcze świątecznie Thomas Anders i Celine Dion. Od środy wprowadzamy już sylwestrowy klimat i jako pierwsza pojawi się Soraya, w czwartek London Boys i do Sylwestra przygotuje nas Jive Bunny & The Mastermixers. Bądźcie z nami, bo warto!
Thomas Anders jest niemieckim piosenkarzem, kompozytorem i producentem muzycznym, który jest znany głównie jako członek zespołu Modern Talking. Urodził się 1 marca 1963 roku w Münstermaifeld. Zainteresował się muzyką już w dzieciństwie i uczył się gry na fortepianie.
Jego kariera solowa rozpoczęła się po rozpadzie zespołu Modern Talking, kiedy wydał swój pierwszy album solowy „This Time” (2004). Jego kolejny album „Strong” (2010) osiągnął status platynowego albumu dzięki sprzedaży ponad 650 tysięcy egzemplarzy. Rok 2012 przyniósł świąteczny album „Christmas For You”, który spełnił marzenie wielu fanów o nagraniu albumu świątecznego w stylu amerykańskiego songbooka. W 2016 roku wydał album „History”, który odzwierciedla jego koncerty na całym świecie. W 2017 roku zaskoczył wszystkich swoim pierwszym albumem po niemiecku „Pures Leben”.
Thomas Anders jest jednym z nielicznych niemieckich gwiazd, które wpłynęły zarówno na polską, jak i światową historię muzyki. Jego utwory są pełne energii, radości i emocji, a jego głos jest niepowtarzalny i charakterystyczny.
Album “Christmas for You” to pierwszy album świąteczny Thomasa Andersa, który ukazał się w 2012 roku. Jest to wydawnictwo pełne piosenek o radości, miłości i nadziei, które zachęcają do spędzenia czasu z bliskimi i cieszenia się życiem. Płyta zawiera takie znane utwory jak “It Must Have Been The Mistletoe”, “Last Christmas”, “Silent Night” czy “Marry You”. Album został nagrany w stylu amerykańskiego songbooka i wykorzystuje orkiestrowe instrumenty, takie jak fortepian, gitara akustyczna czy perkusja. Album zdobył pozytywne recenzje od krytyków i fanów, a także osiągnął wysokie miejsca w listach przebojów w Niemczech i innych krajach.
- It Must Have Been The Mistletoe
- Christmas Is Just Around The Corner
- Sleigh Ride
- The Christmas Song
- It’s The Most Wonderful Time Of The Year
- Last Christmas
- Silverbells
- It’s Christmas Time
- Kisses For Christmas
- Can You Hear The Snowflakes Falling
- Have Yourself A Merry Little Christmas
- A Christmas Love Song
- I’ll Be Home For Christmas
- Silent Night
- It’s Just Another New Year’s Eve
Celine Dion to kanadyjska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, która urodziła się 30 marca 1968 roku w Charlemagne. Jest jedną z najbardziej znanych i cenionych artystek w historii muzyki, zdobywając wiele nagród i wyróżnień, takich jak pięć nagród Grammy, 20 kanadyjskich nagród Juno, Order Kanady, Order Quebecu i francuską Legię Honorową. Jej największym sukcesem jest sprzedaż ponad 200 milionów płyt na całym świecie.
Celine Dion zaczęła swoją karierę w 1980 roku, nawiązując współpracę z menedżerem René Angélilem. W 1988 roku wystąpiła na finale Eurowizji z utworem “Ne partez pas sans moi” . W drugiej połowie lat 80-tych XX wieku wydała kilka przełomowych albumów, takich jak “Falling into You”, “Let’s Talk About Love”, “D’eux” czy “A New Day Has Come”. Jej głos charakteryzuje się mezzosopranem i potrafi wyrażać różne emocje.
W 1999 roku Celine Dion zawiesiła karierę, by skupić się na życiu rodzinnym po tym, jak u jej mąża René Angélil zdiagnozowano chorobę nowotworową. Trzy lata później powróciła na scenę i podpisała kontrakt na występy w Koloseum w Caesars Palace. W 2004 roku została upamiętniona na Alei Gwiazd w Los Angeles.
Sama cierpi na rzadkie schorzenie neurologiczne, powodujące sztywnienie i skurcze mięśni, przez co artystka odwołała zaplanowane trasy koncertowe i wycofała się z życia publicznego, lecz nadal jest pełna radości i nadziej na powrót na scenę.
Płyta “These Are Special Times” to pierwszy angielski świąteczny album Celine Dion, który ukazał się w 1998 roku. Album zawiera zarówno covery piosenek znanego świątecznego repertuaru, jak i własne utwory, takie jak “I’m Your Angel” i “The Prayer”. Dion współpracowała z Davidem Fosterem i Ricem Wake’em, którzy produkowali większość albumu. Krążek zdobył wiele pozytywnych recenzji od krytyków muzycznych.
“These Are Special Times” jest to album pełen emocji i romantyzmu. Dion śpiewa o tym, jak ważne są te wspólne chwile z ukochaną osobą, jak piękne jest życie wraz z kimś bliskim, jak nie ma nic lepszego niż dzielenie się marzeniami i nadziejami. Niektóre piosenki są bardzo wzruszające, np. “These Are the Special Times”, która jest hymnem miłości i wdzięczności. Inne są bardzo energetyczne i radosne, np. “I’m Your Angel”, która jest przebojem i pokazuje Dion jako anioła stróża. Płyta ma też kilka niespodzianek, takich jak duet z Andrea Bocelli “The Prayer”.
- O Holy Night
- Don’t Save It All For Christmas Day
- Blue Christmas
- Another Year Has Gone By
- The Magic Of Christmas Day (God Bless Us Everyone)
- Ave Maria
- Adeste Fideles (O Come All Ye Faithful)
- The Christmas Song (Chestnuts Roasting On An Open Fire)
- The Prayer
- Brahms’ Lullaby
- Christmas Eve
- These Are Special Times
- Happy Xmas (War Is Over)
- I’m Your Angel
- Feliz Navidad
- Les Cloches Du Hameau
- Self Control
- Call Me
- Don’t Go
- High Energy
- Because The Night
- Gonna Get Along Without You Now
- Don’t You Want Me
- Send Me An Angel
- Face To Face
- Just Can’t Get Enough
- Tarzan Boy
Soraya Arnelas Rubiales, znana jako Soraya, to hiszpańska piosenkarka urodzona 13 września 1982 roku w Valencia de Alcantara w Estremadurze. W 2005 roku wzięła udział w czwartej edycji programu Operación Triunfo, gdzie zajęła drugie miejsce. W tym samym roku wydała swój debiutancki album, zatytułowany „Corazón de fuego”, który pokrył się platyną. W 2009 roku reprezentowała Hiszpanię z piosenką “La noche es para mí” w 54 Konkursie Piosenki Eurowizji w Moskwie, gdzie zajęła przedostatnie miejsce. W 2013 roku wydała płytę, zatytułowaną „Universe in Me”, która promowana była przez single “Plastic” i “Neon Lovers”. Soraya jest również znana z występów w duecie z Kate Ryan w piosenkach “Tonight We Ride/No digas que no” i “Caminare”.
“Ochenta’s” to drugi album studyjny Sorayi Arnelas, wydany w 2006 roku. Płyta składa się z coverów utworów z lat 80-tych, które były popularne w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Znalazły się na niej takie utwory jak “Self Control”, “Call Me”, “Don’t Go”, “High Energy”, “Because the Night”, “Gonna Get Along Without You Now”, “Don’t You Want Me”, “Send Me an Angel”, “Face to Face”, “Just Can’t Get Enough” i “Tarzan Boy”. Album zajął piąte miejsce na liście sprzedaży w Hiszpanii i pokrył się platyną.
- London Nights
- Requiem
- Sweet Soul Music
- Chapel Of Love
- Helpless
- Kimbaley (My Ma-Mama Say)
- Dreams Of Glory
- Oh Tracy
- Moonraker
- Walk On By
- Chinese Radio
- Love Train
London Boys to brytyjsko-niemiecki duet muzyki pop i euro disco, składający się z Edema Efraima i Dennisa Fullera. Zespół zyskał popularność w latach 80-tych i 90-tych. Do najbardziej znanych przebojów duetu należą utwory „Requiem”, „London Nights” i „Harlem Desire”. Niestety, obaj muzycy zginęli tragicznie w wypadku samochodowym 21 stycznia 1996 roku w Alpach Centralnych w Austrii, po czołowym zderzeniu z pędzącym samochodem prowadzonym przez pijanego szwajcarskiego kierowcę.
Piosenka “London Nights” była hitem w Wielkiej Brytanii, Finlandii i Irlandii, gdzie zajęła miejsca w pierwszej piątce list przebojów. Utwór ten jest podobny do poprzedniego singla duetu “Requiem”, ponieważ wykorzystuje “ten sam schemat chorałów gregoriańskich, rapowych zwrotek i podnoszących na duchu refrenów”. Tekst utworu opowiada o imprezach i miłości w Londynie.
“London Nights” to również tytuł albumu brytyjsko-niemieckiego duetu London Boys, wydanego w 1995 roku. Album zawiera 12 utworów, w tym “London Nights”, “Love Train”, “Chapel of Love” i “Chinese Radio”.
- Can Can You Party
- Here We Go Again
- Keep A Rockin’
- The Bunny Girls
- The Roaring Twenties
- Let’s Twist Again
- The Best Of British
- Still In Love
- Sounds Like Fun
- Crazy Party Mix
Jive Bunny and the Mastermixers to brytyjski zespół muzyczny, który powstał w Rotherham, South Yorkshire, Anglia. Grupa składała się z Lesa Hemstocka, Johna Picklesa, Andrew Picklesa, Patricka Perkinsa, Iana Morgana, Marka Smitha, Joe Holdena i Johna Andersona. Jive Bunny to postać kreskówkowa, która pojawiała się w teledyskach zespołu. Występowali również aktorzy w przebraniach jako ta postać.
Zespół zyskał popularność w 1989 roku dzięki swojemu utworowi “Swing the Mood”, który stał się numerem jeden na brytyjskiej liście przebojów i utrzymywał tę pozycję przez pięć tygodni. Zespół wykorzystywał sampling i syntezatory, aby połączyć muzykę pop z wczesnym rock and rollem w medleye. Inne utwory, które odniosły sukces to “That’s What I Like” i “Let’s Party”.
“It’s Party Time” to album zespołu Jive Bunny and the Mastermixers wydany w 1990 roku. Płyta zawiera 10 utworów o różnych tematach i stylach muzycznych. Album jest inspirowany muzyką z lat 20-tych i 30-tych XX wieku, a każdy utwór składa się z fragmentów innych piosenek, które są połączone za pomocą syntezatorów i efektów dźwiękowych. Krążek jest pełen humoru, energii i radości, a także nawiązuje do kultury popularnej i historii. Album został nagrodzony nagrodą Ivor Novello za najlepszy album popowy w 1990 roku.
Płyty przygotował Arkady, audycje realizuje Michnick, prowadzenie Marek Ai.