PŁYTA DNIA 29/2023

Płyta dnia w Radio Divertimento na 29 tydzień 2023 roku (17-21 lipca).

Lato i upalne dni sprzyjają gorącej, słonecznej muzyce. Takiej też nie zabraknie w tym tygodniu.
Ciszy nas fakt stale rosnącego zainteresowania naszym cyklem audycji „Płyta dnia”. Super, że poznajecie całe płyty, nie tylko hitowe single, swoich ulubionych wykonawców. Fajnie, że poznajecie i odkrywacie utwory mniej znane, mniej popularne, które znalazły się na albumach. Świetnie, że zaglądacie na naszą stronę i czytacie o muzyce przy okazji jej słuchania. 🎶👍Super, dziękujemy, że jesteście z nami. 🎵🎧🎶

W tym tygodniu mamy kolejnych pięć świetnych pozycji do posłuchania. W poniedziałek przed audycją Arkadego pojawi się album Boys Next Door, we wtorek formacja Dyva, środa upłynie pod znakiem rytów Petera Kenta, w czwartek nasz diamencik Saphir, a tydzień zakończymy z E-Type.

Boys Next Door, co w dowolnym tłumaczeniu znaczy Chłopcy z sąsiedztwa, to niemiecki zespół eurodisco założony w 1985 roku w NRD. Grupa składała się z Holgera Flescha, oraz Norberta Endlicha.

Zespół nagrał i wypuścił na rynek trzy single „I will follow you”, który to utwór ma w sobie coś takiego, że niesamowicie potrafi „zarazić”. Idealny na tamte czasy „Lady of the night” („Flick Flack in die Nacht”) w stylu Bad Boys Blue, Modern Talking. Chwytliwy, przebojowy, taneczny, naprawdę świetny „Stop watch killer”.

Zespół istniał ok. 5 lat, po przeniesieniu się na drugą stronę Niemiec, do RFN około roku 1989, słuch po nich zaginął.

Boys Next Door nigdy nie wydali żadnego albumu ani w NRD, ani w RFN. Dopiero w 2007 roku wytwórnia ESonCD wydała w Rosji album zatytułowany „I Will Follow You”. Znalazły się na nim różne utwory zespołu Boys Next Door, w tym utwór tytułowy w wersji zwykłej i tej z maxi-singla.

Włoski duet DYVA to Massimo Traversoni i Roberto Calzolari. Projekt ten zaistniał około roku 1987, nagrywając pierwszy przebojowy singiel „I Know”. Do roku 2006 nagrali jeszcze kilka bardzo ciekawych singli. W roku 2006 nakładem Flashback Records został wydany pierwszy album „Back Into The Light” tym samym pobudzając twórców do wznowienia działalności, do tworzenia kolejnych piosenek na drugi album wydany dopiero 10 lat później w roku 2016. Panowie, ku naszej uciesze, tworzą do dziś nowe przeboje, które cieszą się niesłabnącą popularnością.

18 lipca o godz. 10:00 w Radio Divertimento wysłuchamy wspólnie pierwszego albumu grupy.

Peter Hedrich urodził się 6 września 1948 w Herten, znany pod pseudonimem Peter Kent, niemiecki piosenkarz stylu pop i producent muzyczny. Największe sukcesy odnosił w pierwszej połowie lat 80′ ubiegłego stulecia. Głównie znany jest z takich przebojów jak: „It’s A Real Good Feeling” (1980), „For Your Love” (1981), „You’re All I Need” (1980), „Stop 'n’ Go” (1981). W latach 1986-1997 tworzył duet z hiszpańską piosenkarką i zarazem partnerką życiową Luisą Fernandez, z którą nagrał kilka płyt. Solowo wydał 3 płyty studyjne.

W roku 2000 ukazał się kompilacyjny album zawierający największe solowe przeboje Petera, oraz te w duecie z Luisą, album zatytułowany „Premium Gold Collection” pojawi się w Radio Divertimento już w środę 19 lipca, jak zwykle o godzinie 10:00.

Kolejny niemiecki zespół, tym razem trio SAPHIR, powstałe w roku 1980. Tworzyli go Arno Krause, Frank Niedeggen i Pierro Copertino.

Z wyjątkiem „The Witch-Queen of New Orleans”, coveru amerykańskiego zespołu Redbone z 1971 roku, wszystkie utwory na jedynym albumie studyjnym (1986) Saphira, „Perfect Combination”, zostały napisane przez Micka Hannesa i Waltera Gerke. Po tym, jak dwa ostatnie wydawnictwa nie spotkały się z dużym zainteresowaniem, grupa rozpadła się.

Na płycie, której posłuchamy w czwartek, znalazły się między innymi takie hity jak „Shot In The Night” czy „Storms Of Love”

Bo Martin Erik „E-Type” Eriksson, szwedzki muzyk, autor tekstów i producent muzyczny, urodził się 27 sierpnia 1965 w Uppsali. Zaistniał w 1994 roku, gdy współpracował z producentami takimi jak: Denniz PoP, Max Martin i Amadin, czego efektem był jego debiutancki album „Made In Sweden”. Singiel z tego albumu „Set The World On Fire” (wokal Nana Hedin) osiągnął status złotej płyty, i 1 miejsca na listach przebojów.

E-Type wydał 8 płyt długogrających i całą masę singli. W Radio Divertimento w piątek 21 lipca posłuchamy kompilacyjnego albumu „Greatest Hits”, który ukazał się w roku 1999 jako dwupłytowe wydawnictwo „Greatest Hits / Greatest Remixes”, lecz remixy zostawimy sobie na inną okazję.

Pamiętajcie, jeśli macie jakiś ulubiony album, którego chcielibyście posłuchać w Radio Divertimento, klikajcie w komentarzu lub prześlijcie do nas wiadomość, postaramy się dla Was zagrać go w naszym radiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *