PŁYTA DNIA 26/2023

Płyta dnia w Radio Divertimento na 26 tydzień 2023 roku (26-30 czerwca)

Ostatni tydzień czerwca wypełnimy muzyką dyskotekową i popową. Spełnimy prośby, między innymi, Moniki, Zbyszka i Leny. Kolejne, wakacyjne tygodnie, wypełnimy propozycjami naszych prezenterów, których też uzbierało się troszkę, a w międzyczasie uzbieramy, mamy nadzieję, sporo waszych propozycji na powakacyjne spotkania przy płycie dnia. Ale po kolei, w tym tygodniu pojawią się płyty takich zespołów jak Laban, Bucks Fizz, ale też będą i soliści, Elen Cora czy Mike Mareen i ich nieoficjalne wydawnictwa muzyczne. Jedna ze słuchaczek poprosiła o płytę the best Michaela Bedforda, lecz taka się nie ukazała na rynku, ale i tę prośbę spełnimy, emitując naszą kompilację utworów tego wykonawcy.

Laban to synthpopowy duet, w skład którego wchodzili Lecia Jønsson i Ivan Pedersen. Oboje urodzili się w Danii i początkowo śpiewali po duńsku, zanim przeszli do anglojęzycznych wydań. Osiągnęli międzynarodowy sukces dzięki wydaniu dwóch albumów, a także singli takich jak „Love in Siberia” i „Caught by Surprise”.
Duet powstał w 1982 roku i nagrał piosenkę „Hvor Ska’ Vi Sove I Nat?” (Gdzie będziemy spać tej nocy?) cover „Sarà perché ti amo” włoskiej grupy Ricchi e Poveri.
W poniedziałek, 26 czerwca, w Radio Divertimento posłuchamy albumu wydanego w roku 1986, zatytułowanego „Caught By Surprise”.

Bucks Fizz to brytyjski zespół muzyczny, który powstał w 1981 roku w celu rywalizacji w 26 Konkursie Piosenki Eurowizji w Dublinie. W konkursie tym zespół wystartował w składzie: Bobby G, Cheryl Baker, Mike Nolan oraz Jay Aston i zwyciężył z piosenką „Making Your Mind Up”.
W listopadzie 1981 nagrali swój największy przebój „The Land of Make Believe”. Kolejnymi przebojami były utwory „My Camera Never Lies” z roku 1982, „Piece Of The Action” (1981), „One Of Those Nights” (1981), „Now Those Days Are Gone” (1982), „If You Can’t Stand The Heat” (1982), „Run For Your Life” (1983), i wiele, wiele innych…
Dlatego też wybraliśmy kompilacje hitów i płytę „The Greatest Hits Of Bucks Fizz” wydaną w roku 1998″, której osłuchamy już we wtorek 27 czerwca, jak zwykle o godzinie 10:00.

Elen Cora, to tak naprawdę Elena Korennykh Valentinovna. Wokalistka obdarzona cudownym głosem, kochająca piosenki C.C. Catch, Sandry… i Modern Talking. Elen urodziła się 2 lutego, 1985 roku, na Syberii, w mieście Krasnojarsk. Od młodych lat uwielbiała śpiewać, pisać teksty i komponować. Pierwszy utwór został napisany przez Elen (alias Elen Cora), kiedy miała 11 lat.
„Inside My Disco” to nieoficjalne wydawnictwo EP, które ukazało się w roku 2009, zanim Elen poznała przyszłego męża Witalija Polozowa i wspólnie stworzyli grupę Siberian Heat i nagrali wiele przebojów.
Na płycie, którą wysłuchamy w środę 28 czerwca, znalazły największe, solowe przeboje Elen.

Michael Bedford, to pseudonim irlandzkiego wokalisty Michaela Micheiloffa. Michael urodził się w 1962 roku w Dublinie.
Jest jednym z artystów Euro Disco. Jego przebój z 1986 roku „More Than a Kiss” został wyprodukowany przez niemieckiego producenta eurodance Axela Breitunga. Wokalista wydał tylko 3 single i nigdy nie ukazał się żaden album z jego utworami. Dlatego, na prośbę słuchaczy, pokusiliśmy się na zebranie singli i utworzenie kompilacji „The Best Of…”, którą zaprezentujemy w czwartek, 29 czerwca.

Mike Mareen, urodził się 9 listopada 1949 w Berlinie.
Dzieciństwo spędził w Lüneburgu (Niemcy). Jego pierwsze muzyczne kroki wiązały się z występowaniem w zespole Cemetery Institution. Następnie początkujący artysta wyjechał do Nowego Jorku, gdzie grał w kilku amerykańskich zespołach. Po powrocie do Europy zaangażował się w produkcję utworów utrzymanych w konwencji italo disco. Nagrał m.in. single „Dancing In The Dark” (1985) oraz „Love Spy” (1986), które przyniosły mu światowy rozgłos. Oficjalnie wydał 3 płyty, lecz mu znowu skupimy się na nieoficjalnym wydawnictwie z roku 2009, na płycie „The Maxi Singles Collection” na której umieszczono największe hity w wersjach wydłużonych. Tej płyty posłuchamy ostatniego dnia czerwca w Radio Divertimento już o godzinie 10:00.

Pamiętajcie, jeśli macie jakiś ulubiony album, którego chcielibyście posłuchać w Radio Divertimento, klikajcie w komentarzu lub prześlijcie do nas wiadomość, postaramy się dla Was zagrać go w naszym radiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *