PŁYTA DNIA 22/2023

Płyta dnia w Radio Divertimento na 22 tydzień 2023 roku (29 maja – 2 czerwca)

To już kolejny tydzień, kiedy z przyjemnością prezentujemy Wam następne, najwspanialsze płyty winylowe i CD oraz EP, na naszej antenie. Cieszymy się, że cały czas jesteście aktywni i zgłaszacie swoje propozycje. W tym tygodniu spełnimy muzyczne marzenia Tadeusza, który już jakiś czas temu zgłosił chęć posłuchania płyty ROCKY M, udało się, mamy płytę „The Best Of…”. Usatysfakcjonowana powinna być też Dorota, dla której zagramy pierwszy, solowy album IN-GRID. Mamy nadzieję, że Krzysztof wysłucha razem z nami kolejnej płyty C.C.CATCH. Aleksandra chciała bardzo posłuchać płyty ALISON MOYET, tę prośbę też spełnimy. Od siebie dołożymy krążek z 2023 roku VALERIE STAR.

Geneviève Alison Jane Moyet, urodziła się 18 czerwca 1961 w Billericay, jest angielską wokalistką i autorką tekstów.
Karierę rozpoczęła w duecie Yazoo, który tworzyła razem z Vincentem Clarkiem, współzałożycielem synthpopowej grupy Depeche Mode. W 1983 opuściła duet i rozpoczęła karierę solową.
ALISON MOYET nagrała 7 albumów studyjnych. W Radio Divertimento 29 maja posłuchamy pierwszego z nich, zatytułowanego „Alf” wydanego w roku 1984.

Nie będziemy ponownie opisywać muzycznej kariery C.C. CATCH, wejdźcie na naszą stronę 80902k.pl i przeczytajcie znajdujące się tam obszerniejsze informacje.
We wtorek, 30 maja, zapraszamy do wspólnego wysłuchania kompilacyjnego albumu „Diamonds – Her Greatest Hits” wydanego w roku 1988 nakładem niemieckiej wytwórni Hansa.

IN-GRID, a właściwie Ingrid Alberini to włoska piosenkarka, urodziła się 11 września 1978 w Guastalli. Wykonuje muzykę pop i dance. Wszystkie swoje utwory artystka wykonuje w języku francuskim. Działalność artystyczną rozpoczęła od nawiązania współpracy z włoskim duetem producentów: Alfredem „Larrym” Pignagnoli i Marco Soncinim. Jej pierwszy singel „Tu es foutu” ukazał się w lipcu 2002 roku, spotykając się z dużym sukcesem. Kolejne single, „In-Tango” i „Shock”, promowały wydany w 2003 roku album „Rendez-Vous”, którego posłuchamy wspólnie w środę 31 maja.

ROCKY M, a właściwie Raphael Van Dango, urodził się 12 grudnia 1969 roku w Düsseldorfie, niemiecki piosenkarz urodzony w rodzinie syryjsko-linbańskiej. Nagrał kilka singli, lecz nie wydał albumu solowego. Płyta „The Best Of Rocky M” wydana na winylu nakładem wytwórni Titan w roku 1989 jest kompilacją jego dokonań muzycznych. My posłuchamy w Radio Divertimento, w czwartek 1 czerwca, wersji zremasterowanej pochodzącej z CD wydanego w roku 2016, przez tę samą wytwórnię Titan.

Beach Club Records, to fabryka muzyki italo disco new generation kierowana przez „latającgo holendra” Kena Martinę (J.K. Van Der Bijl). Setki utworów, które wychodzą spod jego ręki, jest bardzo charakterystyczna i łatwo rozpoznawalna, charakteryzująca się podobnym brzmieniem instrumentalnym. Czasami zdarzają się jednak przebłyski geniuszu Kena i niektóre produkcje są odmienne i godne polecenia. Tak jest w przypadku płyty, pierwotnie wydanej w formie elektronicznej (EP) w roku 2021 VALERIE STAR „Call My Name”. W naszym posiadaniu jest CD wydane w roku 2023 przez Italo Box Music, seria limitowana, a my posiadamy egzemplarz oznaczony nr 13, który niebawem będzie można zdobyć w Radio Divertimento. Płyty posłuchamy w piątek 2 czerwca, jak zwykle o godzinie 10:00.

Pamiętajcie, jeśli macie jakiś ulubiony album, którego chcielibyście posłuchać w Radio Divertimento, klikajcie w komentarzu lub prześlijcie do nas wiadomość, postaramy się dla Was zagrać go w naszym radiu.