PŁYTA DNIA 20/2023

Płyta dnia w Radio Divertimento na 20 tydzień 2023 roku (15-19 maja)

Coraz więcej propozycji od Was spływa do nas na email. Cały czas pojawiają się też nowe propozycje w komentarzach do naszych postów. Bardzo nam z tego powodu miło. Dziękujemy za zainteresowanie i interakcję. Niestety, nie możemy spełnić wszystkich waszych oczekiwań, nie posiadamy „wszystkich” płyt, jakie się ukazały na runku muzycznym — niestety. Przepraszamy, i nadal rozwijamy naszą płytotekę specjalnie dla Was. Prezentujemy te płyty, które posiadamy, a o które prosicie te, których nie posiadamy, zapisujemy, i kiedyś… też je zaprezentujemy na naszej antenie.

I tak w tym tygodniu, spełniając prośby, między innymi Krissa, Moniki, Beaty i Tadeusza, zaprezentujemy wszystkim, kolejnych 5 wspaniałych płyt: Secret Service, 2 Brothers On The 4th Floor, Roxette, Ricchie e Poweri i Lian Ross.

Szwedzki zespół popowy wykonujący piosenki w języku angielskim. W 1979 roku Ola Håkansson, były wokalista popularnego w Szwecji w latach 60 XX wieku zespołu Ola & the Janglers i pracownik wytwórni Sonet Records, wraz z kompozytorem Timem Norellem i grającym na instrumentach klawiszowych Ulfem Wahlbergiem stworzyli kilka piosenek, które wysłali na Melodifestivalen – szwedzkie eliminacje do europejskiego konkursu piosenki Eurowizja. Nie odnieśli sukcesu, ale postanowili kontynuować współpracę, zmieniając nazwę projektu z Ola+3 na SECRET SERVICE.
Od tego czasu zespół nagrał 8 albumów studyjnych.
W Radio Divertimento posłuchamy ostatniego z nich, wydanego w roku 2022 „Secret Mission”, a to już w poniedziałek 15 maja po godzinie 10:00.

2 BROTHERS ON THE 4TH FLOOR to holenderski zespół eurodance, który założyli dwaj bracia: Martin i Bobby Boer. W wielu ich utworach wokal podkładała Desray, a rapował D-Rock. Oficjalnie wydali dwa krążki, pierwszego z nich słuchaliśmy w ubiegłym tygodniu, w tym tygodniu, we wtorek 16 maja, posłuchamy drugiego z nich zatytułowanego „2”, wydanego w roku 1996 przez Lowland Records.

Tego muzycznego duetu pochodzącego ze Szwecji, nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Przypomnimy tylko, że ROXETTE powstało w roku 1986 a w skład duetu wchodzili gitarzysta Per Gessle oraz wokalistka Marie Fredriksson. 9 grudnia 2019 roku wokalistka zespołu Marie zmarła po walce z nowotworem mózgu.
W środę 17 maja posłuchamy ich 5 albumu z bogatego dorobku płytowego, albumu „Joyride” wydanego w roku 1991 przez wytwórnię EMI.

Włoska grupa RICCHI E POVERI zadebiutowała publicznie w 1968 roku występem na festiwalu Cantagiro z piosenką „L’ultimo amore”. Dziesięć lat później grupa reprezentowała Włochy podczas 23 Konkursu Piosenki Eurowizji z utworem „Questo amore”, z którym zajęła 12 miejsce.
Podczas swojej kariery wydali całą masę singli i długogrających płyt studyjnych, ciężko byłoby wybrać, którą z nich zaprezentować, a do prezentacji całej dyskografii trzeba by było utworzyć oddzielny blok programów.
Dlatego wybraliśmy dla Was płytę wydaną w roku 2004 przez wytwórnie BMG i Ariola, zawierającą największe hity grupy, płytę zatytułowaną „Die Grossen Erfolge Der 80er” z zerii płyt „Nur Das Beste”.

Josephine Hiebel, urodziła się 8 grudnia 1962 w Hamburgu – niemiecka piosenkarka, autorka tekstów piosenek i kompozytorka. Występowała w drugim składzie grupy Fun Factory. Jest żoną hiszpańskiego producenta muzycznego Luisa Rodrígueza, który jest jednym z producentów duetu Modern Talking. Obecnie mieszka na Majorce. Chyba nie musimy wspominać, że w piątek 19 maja w Radio Divertimento posłuchamy płyty LIAN ROSS.
Piosenkarka zadebiutowała w roku 1985, wydając single „Fantasy” oraz „Say You’ll Never”, a jako projekt Creative Connection wydała „Call My Name” oraz cover Modern Talking „You’re My Heart, You’re My Soul”. Do roku 2013 nie wydała żadnej płyty solowej, jedynie single. Obecnie płyt w swoim dorobku ma już 5, a w Radio Divertimento posłuchamy najnowszej z nich, wydanej w bieżącym roku 2023 przez wytwórnię Team33, zatytułowanej „4You”.

Pamiętajcie, jeśli macie jakiś ulubiony album, którego chcielibyście posłuchać w Radio Divertimento, klikajcie w komentarzu lub prześlijcie do nas wiadomość, postaramy się dla Was zagrać go w naszym radiu.

1 thought on “PŁYTA DNIA 20/2023

Comments are closed.