PŁYTA DNIA 12/2023

Płyta dnia – Płyta do kawy na 12 tydzień 2023 roku (20-26 marca)

Jak już zapewne zauważyliście, przez blisko trzy miesiące naszej działalności, że Radio Divertimento jest nieco inne niż pozostałe polskie rozgłośnie internetowe. Nie gramy jednego stylu muzycznego, nie skupiamy się na jednej dekadzie, lecz staramy się prezentować zróżnicowany materiał muzyczny, staramy się pokazać różne style z wielu dekad. Nie gramy wyłącznie materiału mieszanego, ale też prezentujemy pełne płyty/albumy wykonawców, których rzadko mamy okazję posłuchać w całości. My dajemy Wam taką okazję.

W tym tygodniu nasze płyty do kawy zostały w 100% wybrane przez naszych słuchaczy. Jak zwykle w naszym cyklu „Płyta dnia – Płyta do kawy” emitowanym od poniedziałku do piątku o godzinie 10:00, pojawią się bardzo ciekawe pozycje, wybrane przez Was.

W 12 tygodniu roku 2023 posłuchamy, w dniu urodzin artysty, płyty Granta Millera, to już w poniedziałek. Natomiast we wtorek usłyszymy polską formację Kombi. Środa będzie należała do austriackiego zespołu JOY. W czwartek powrócimy do polskich przebojów i posłuchamy albumu inżyniera dźwięku Bogdana Gajkowskiego. Tydzień zakończymy bardzo rock and rollowo, albumem urodzonego w Walii Michaela Barratta.

20 marca, urodzony w USA, GRANT MILLER obchodzi urodziny, z tej okazji słuchacze wybrali płytę zatytułowaną „Greatest Hits & Remixes”, dwupłytowy album z roku 2015, zawierający największe przeboje artysty. W Radio Divertimento posłuchamy CD nr 1 z wersjami z 7” calowych krążków. Drugie CD, zawierające maxi singlowe i zremiksowane wersje pojawi się w innym terminie.

Nazywali się AKCENTY, lecz w roku 1976 nazwę zmienili na KOMBI, zespół założony przez Sławomira Łosowskiego. Sławę zyskali pod koniec lat 70-tych.
W roku 1983 muzycy rozpoczęli nagrywanie trzeciego albumu „Nowy rozdział”, który ukazał na rynku muzycznym w rok później i był to naprawdę nowy rozdział w życiu grupy. Na albumie znalazły się nagrania utrzymane w nowej stylistyce, która stała się nowym rozpoznawalnym stylem Kombi. Łosowski wykorzystał w nagraniach m.in. syntezatory Multimoog, Mini Korg 700s i Prophet 5, a Jerzy Piotrowski – perkusję elektroniczną Simmons (model SDS V).

JOY to austriackie trio męskie, powstałe w 1984 roku w Bad Aussee. Tworzyli go Andy Schweitzer (ur. 26 lutego 1960), Alfred Jaklitsch (ur. 22 stycznia 1960) i Manfred Temmel (ur. 25 lutego 1959, zm. 9 czerwca 2019). Do roku 1999, kiedy to ukazała się płyta „Best Of Joy” nagrali naprawdę całą masę wyśmienitych przebojów, granych w dyskotekach całej europy. Te przeboje usłyszycie u nas, w Radio Divertimento w środę 22 marca po godzinie 10:00.

Mówią o nim „inżynier dźwięku”, Bogdan Tadeusz Gajkowski urodzony 4 maja 1950 roku w Warszawie, bardziej znany jako facet w czarnym berecie „KAPITAN NEMO”. W swojej karierze nagrał 3 albumy studyjne i sporo singli, pisał też dla innych artystów, a w roku 1992 ukazał się album zatytułowany „The Best Of” zawierający największe przeboje artysty. Ten album w Radio Divertimento możecie usłyszeć już w czwartek 23 marca po godzinie 10:00.

Michael Barratt urodzony 4 marca 1948 w Ely, w Cardiff, w Wali – walijski piosenkarz rock and rollowy, muzyki pop i autor tekstów piosenek, który zdobył największą popularność w latach 80-tych XX wieku, znany pod pseudonimem muzycznym SHAKIN’ STEVENS.
W roku 2007 ukazał się dwupłytowy album „The Epic Hit Singles” zawierający największe przeboje singlowe artysty. W piątek, w Radio Divertimento pierwsza płyta z największymi hitami. Zapraszamy jak zwykle po godzinie 10:00.

Pamiętajcie, jeśli macie jakiś ulubiony album, którego chcielibyście posłuchać w Radio Divertimento, klikajcie w komentarzu, postaramy się dla Was zagrać go w naszym radiu.

4 thoughts on “PŁYTA DNIA 12/2023

Comments are closed.