NOWY ALBUM LINDY JO RIZZO „FOREVER”

Po blisko 40 latach obecności na scenach całego świata Linda przedstawia nam swój nowy, 5 już album studyjny, zatytułowany „Forever”.

CD, ZYX Music Germany, 2023 (ZYX 24019-2)

Producentem albumu jest Marek Kołodyński z nowego Yorku, znany z poprzedniego albumu Lindy „Fly Me High” i zawiera 13 utworów w wersjach rozszerzonych. Album ukazał się oficjalnie 5 maja 2023 roku.

Wg nas jest jednym z lepszych albumów artystki, o ile nie najlepszym, a tytułowy utwór „Forever” został naszym Power Play w 21 tygodniu tego roku w Radio Divertimento.

Oto utwory, które znalazły się na albumie:

 1. NOW
 2. CAN T ESCAPE FROM YOU
 3. ANGEL OF LOVE
 4. I LOVE FASHION
 5. LET ME GO
 6. FOREVER
 7. AFTER MIDNIGHT
 8. TOUCH TOO MUCH
 9. CYBERNETIC LOVER
 10. ONCE BEFORE I GO
 11. QUESTA E LA VITA
 12. BODY IN MOTION
 13. DON T SAY YOU LOVE ME ANYMORE

Poniżej prezentujemy, skrót albumu przygotowany przez jego wydawcę firmę ZYX Music

Przypomnijmy, że Lindo Jo Rizzo urodziła się 1 kwietnia 1955 roku w Nowym Jorku, jest amerykańską piosenkarką, autorką tekstów i producentką muzyczną. W lata 70-tych była fotomodelką i studiowała nauki żywieniowe. W Nowym Jorku poznała tez Bobiy’ego Orlando i śpiewała też w jego grupie THE FLIRTS od 1983 do 1984 roku. W roku 1984 przeprowadziła się do Niemiec i rozpoczęła tam własną karierę muzyczną — z powodzeniem.

Piosenkarka współpracowała z producentem Fancy’m i wydała singiel „You’re My First You’re My Last” , który pozwolił odnieść jej pierwszy sukces w europejskich klubach w 1986 roku. Piosenki Lindy Jo Rizzo stały się przez jakiś czas synonimem Italo Disco „Made in Germany”.

Linda Jo Rizzo była też właścicielem włoskiej restauracji muzycznej w Monachium o nazwie Piazza Linda, która została sprzedana w sierpniu 2008 roku.

Albumy:

 • Passion (1989) (bootleg)
 • Best of Linda Jo Rizzo (1999)
 • Day of the Light (2012)
 • P.A.S.S.I.O.N. (2013) (The Flirts Hits featuring Linda Jo Rizzo)
 • Fly Me High (2015)
 • Forever (2023)

Niebawem, album „Forever” oraz inne ciekawe CD z naszej kolekcji, będzie można zdobyć w Radio Divertimento, uważnie słuchając naszych audycji, a w szczególności cyklu „Płyta dnia”. Szczegóły już wkrótce… Słuchajcie nas, bo warto!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *