NEW SIN

NEW SIN, znany również jako NEW ITALO SIN, to włoska grupa synth popowa, stworzona w 1982 roku przez duet: Anita Comagnolo (wokal) i Luigi Stefanini (multiinstrumentalista).


Pierwszy skład grupy tworzyli: Anita Campagnolo (wokal), Luigi Stefanini (klawisze), Giancarlo Luca (klawisze), Marco Zonta (gitara), Domenico Cappella (perkusja). Gatunek muzyczny grupy to głównie New Wave .

W 1983 roku, kontaktuje się z nimi Disc Jockey SB1, który prosi ich o wykonanie jednej piosenki. W ten sposób narodził się utwór „Try To Telephone”, który wyznaczył kierunek zespołu na muzykę Disco. Piosenka została nagrana w styczniu 1984 roku, w studiu nagraniowym Gulliver w Treviso, za jego produkcję odpowiedzialny był Enrico Montiego i Gianni Ephrikin, wydała go wytwórnia Holly Records.

ONLY AUDIO

Po nagraniu tego utworu, grupa zmienia się w duet, w którym pozostaje jedynie Anita i Luigi. Postanawiają nagrywać muzykę w stylu Pop Disco Synth.

Duet podpisuje kontrakt z wytwórnią Holly Records, a w 1984 roku zostaje wydany singiel „Old man / Sometimes”. Z piosenką „Sometimes” Luigi i Anita biorą udział w wyborach organizowanych w Mediolanie przez wytwórnię płytową CGD, aby wziąć udział w konkursie „Due voci per SanRemo” – dwa głosy do Sanremo. Po selekcji duet bierze udział w konkursie z piosenką „Old man”, który odbywa się w różnych odcinkach, w telewizyjnej audycji Domenica emitowanej w telewizji Rai Uno. The New Sin przechodzi wszystkie wybory, i dociera do finału, gdzie ostatecznie zajmują trzecie miejsce.

W 1985 roku grupa wydała singiel „Black Fantasy”, z którym wzięli udział w edycji Festivalbar w 1985 roku. W 1986 roku kontynuowano koncerty we Włoszech, dołączając do trasy koncertowej artystów takich jak Sandy Marton i Tracy Spencer.

W 1987 roku Luigi został zmuszony do zawieszenia działalności muzycznej na rok, w celu odbycia służby wojskowej, a kolejna przerwa była spowodowana koniecznością ukończenia studiów filozoficznych. Od lat 90 Luigi i Anita koncentrują swoją działalność wyłącznie w studiach nagraniowych: Luigi jako inżynier dźwięku i Anita jako chórzysta, oraz grafik i fotograf.

Po bardzo długiej przerwie, dopiero w 2017 roku ponownie zaczynają komponować piosenki Italo-Disco, dając nowe życie projektowi „New Italo Sin”. Aby pozostać wiernym dźwiękom tego gatunku, duet używa wyłącznie oryginalnych syntezatorów analogowych z lat 80, zebranych i konserwowanych przez lata przez Luigiego.

W 2018 roku, wychodzi singiel „Keep The Fire” wydany na vinylu przez Delivery Records, jak też w formie EP wydany przez I Venti d’Azzurro Records, oraz mini album, wydany na vinylu przez Flasback Records zawierający trzy utwory: A1 „La Balalata”, B1 „Ice CreamAnd Lollipop” oraz B2 „Feel Me Now”.