MARIANAMARIANA, Maria-Anastasia Efstratiou (Μαρία-Αναστασία Ευστρατίου), grecka piosenkarka, kilkukrotnie biorąca udział w Konkursie Piosenki Eurowizji. Urodziła się 17 kwietnia 1955 roku, w Atenach.

Maria-Anastasia Efstratiou (Μαρία-Αναστασία Ευστρατίου)


W roku 1985 nagrała swój pierwszy promocyjny singiel w języku angielskim „Talk About Love”, który został wydany zarówno z Grecji przez EMI ‎(SPR 323), jak i we Włoszech dzięki wytwórni Il Discotto Productions ‎ (ART 1069) dzięki czemu weszła do kanonu stylu Italo Disco. Piosenka znalazła się również w 1987 roku na pierwszym studyjnym albumie piosenkarki.

https://youtu.be/RPJKL9akiL0

W 1987 roku wystąpiła w Konkursie Eurowizji jako piosenkarka wspierająca duet Bang.

Marianna Efstratiou wygrała konkurs piosenki narodowej w Grecji w 1989 roku, pokonując grecką gwiazdę Annę Vissi i reprezentowała Grecję na Eurowizji w Lozannie z piosenką „To Diko Sou Asteri”. Piosenka zajęła 9 miejsce.

W 1996 r. Telewizja ERT wybrała ją do reprezentowania Grecji ponownie w Konkursie Piosenki Eurowizji, tym razem z piosenką „Emis Forame To Himona Anixiatika” („Εμείς φοράμε το χειμώνα ανοιξιάτικα”), ale piosenka zajęła dopiero 14 miejsce w Oslo.

Efstratiou zaśpiewała kilka piosenek w półfinale greckiego konkursu krajowego w 1998 r., z których żadna nie wygrała. Pracowała z Mimmisem Plessasem i kilkakrotnie występowała na scenie. Opublikowała dwie płyty studyjne. Na jej debiutanckim albumie znajduje się cover utworu „ Twist in My Sobriety ”, pierwotnie śpiewanego przez Tanitę Tikaram . Brała również udział w teatralnej sztuce „Pornografia” Manosa Hatzidakisa (1982) . Obecnie jest wokalistką zespołu jazzowego Nova Mood.

https://youtu.be/a7kr3QiBSsk