GOOMBAY DANCE BAND

GOOMBAY DANCE BAND


Zespół Goombay Dance Band powstał pod koniec lat 70 w Hamburgu z inicjatywy wokalisty Olivera Bendta. Jego muzyka to egzotyczna mieszanka karaibskich, słonecznych rytmów i radosnych tekstów.

Muzyka tego zespołu była połączeniem typowej muzyki pop z rytmami z Karaibów. Zespół cieszył się znaczącą popularnością w Europie i w sumie wydał w latach 1979-1985 kilkanaście singli, które przyniosły spory sukces komercyjny.

Zanim powstał Goombay Dance Band Oliver Bendt przez trzy lata mieszkał na karaibskiej wyspie St. Lucia, gdzie poznał kulturę i mentalność tamtejszych ludzi i postanowił podarować trochę wyspiarskiej radości Europejczykom. W efekcie powstała grupa Goombay Dance Band, której nazwa pochodzi od niewielkiej zatoczki Goombay w pobliżu St. Lucii.

Największy przebój zespołu to utwór „Sun of Jamaica”, który przez 7 tygodni w 1980 zajmował pierwszą pozycję na niemieckich listach przebojów. Ich inny utwór w 1982 „Seven Tears” przez 3 tygodnie znajdował się na czele listy przebojów w Wielkiej Brytanii.

Chociaż największe sukcesy Goombay Dance Band święcił na przełomie lat 70 i 80, to w roku 1995 przypomniał o sobie albumem „Caribbean Beach Party”, który w Niemczech ukazał się pod tytułem „Island of Dreams”.

https://www.youtube.com/hashtag/goombaydanceband