FANCY

FANCY, Manfred Alois Segieth, urodził się 7 lipca 1946 w Monachium – niemiecki piosenkarz, popularny w latach 80 XX wieku.

MANFRED ALOIS SEGIETHKiedy młody Fancy postanowił po ukończeniu szkoły zostać mnichem mało kto mógł przypuszczać ze ten utalentowany muzycznie (świetnie grał na gitarze) facet stanie się największą solową gwiazdą na niemieckiej scenie disco. Jako młody chłopak bardzo często udzielał się na estradzie a jego hobby przerodziło się w pasje. W końcu Fancy poznaje Anthony’ego Monna i to właśnie słynny producent i kompozytor niemiecki odnoszący sukcesy już w latach 70 współodpowiada za pierwsze sukcesy Fancy’ego, bo w zasadzie to Fancy produkował osobiście swoje pierwsze przeboje. Ci dwaj panowie znali się długo wcześniej, w 1983 roku powstał pomysł stworzenia projektu o nazwie Fancy (przyp.) inspirowanego muzyką Bobbiego Orlando (Fancy poznał Bobbiego w USA). Pierwszy numer nagrany przez Fancy’ego to podszyty seksem „Come Inside” wydany rok później na singlu wraz z nagraniem „Chinese Eyes” w USA. Przy nagraniu Chińskich Oczu Fancy pracował wraz z Todd’em Cannedy. Singiel w wydaniu europejskim ukazały się nieco później.

Dzięki doświadczeniom z dzieciństwa świetnie czuł się na scenie, a publiczność doceniała jego występy. Koncertował w USA i we Francji. W 1985 roku ukazuje się pierwszy album artysty zatytułowany „Get Your Kicks”, ale dopiero wielki przebój „Bolero”, który promował drugi album „Contact” przynosi mu światową sławę. Utwór szczególnie ciepło został przyjęty w Hiszpanii.
Sukcesy przyczyniły się do zdobycia złotej płyty w kilku krajach: min. w Niemczech i Szwecji. Kolejne hity i kolejne albumy szybciuteńko znikały z polek – gorączka Fanciego ogarniała Europe – a jej kulminacyjnym momentem było wydanie w 1988 roku słynnego na całym świecie „Flames Of Love”. Singiel sprzedał się w dziesiątkach milionów egzemplarzy! Artysta zasłynął nie tylko z własnej kariery ale i pamiętano go za piosenki które tworzył dla innych wykonawców. Produkował nagrania dla Granta Millera czy Mozzarta („Money”, „Jasmin China Girl”). Fancy współpracował również z Amandą Lear, Lindą Jo Rizzo, Robertem Grace oraz duetem włoskim: Albano i Romina Power.

Na fali powrotów wielkich gwiazd disco w 1998 roku (mowa tu o Modern Talking, Bad Boys Blue i C.C. Catch) Fancy przypomniał się ze swoim sztandarowym hitem „Flames of love”, tym razem w nowych wersjach, oraz albumami „Hit Party” i „Best of” ze słynnym Megamixem na 1998 rok. Rok później wraz z producentami znanego duetu Dance E-rotic, Fancy wydał, chyba najbardziej dyskotekową płytę w jego karierze, zatytułowaną po prostu „D.I.S.C.O”

SPOTIFY – FANCY „D.I.S.C.O.” (Album)

W 2000 roku na eliminacjach do konkursu Eurowizji z piosenką „We Can Move The Mountain” Fancy zajął 5 miejsce.
Kolejne albumy nie cieszyły się już taką popularnością. Były to w większości reedycje znanego już albumu „Six” do których dokładano kilka nowych utworów. Wisienką na torcie można uznać album z największymi hitami, zaśpiewanymi po niemiecku.

W październiku 2008 Fancy wydał album „Forever Magic” na którym znajdują się stare utwory oraz zupełnie nowy materiał, a singlem promującym jest „A Voice In The Dark 2008” z remixami Happy Vibe. Płyta ta została początkowo wydana tylko na rynek rosyjski. Na rynku europejskim ukazała się 12 grudnia 2008.

W marcu 2014 roku Fancy nagrał w duecie z Lindą Jo Rizzo utwór „Stronger Together” do którego nakręcone zostało video.

11 kwietnia 2014 Fancy pierwszy raz od 6 lat wydał singel z nowym utworem zatytułowanym „I Should Have Known Better”, (coverem The Beatles).

W pierwszym kwartale roku 2021 Manfred zapowiedział swoją kolejną, nową płytę, wydając kilka singli. Płyta „Masquerade (Les Marionnettes)” ukazała się 11 czerwca 2021. Tym razem w jego projekcie udział wzięli: Alfons Weindorf (Zara Thrusta, The Hurricanes) oraz Luis Rodriguez (Modern Talking, Lian Ross). Wszystkie hity na płycie nawiązują do stylu lat 80-tych. Singlem promującym płytę stało się nagranie „I Like Your Smile”, które swą premierę miało 16 kwietnia 2021.

SPOTIFY – FANCY „MASQUERADE (Les Marionettes) (Album)
Darmowy licznik odwiedzin