ITALOVE

Międzynarodowa formacja, którą tworzą francuz Dave Laroxx, włoch dr Matteo i frontmen i wokalista zarazem, pochodzący ze Szwecji Martin Blix.


To właśnie Martin, urodzony 2 kwietnia 1973 roku w Järfälla niedaleko Sztokholmu, powołuje do życia w 2012 roku zespół ItaLove. Wszystkich trzech łączy jedna pasja, muzyka z lat 80-tych, a szczególnie do nurtu Italo-Disco, czego dowodem jest nazwa grupy.

Wracając jednak do Martina, to jeszcze przed utworzeniem ItaLove stawia pierwsze kroki jako kompozytor. W 2005 roku współtworzył piosenkę „Rain”, która reprezentowała Szwecję w konkursie Eurowizji. Martin miał też krótki epizod aktorski w serialu „Hombres”. Był też jednym z jurorów w telewizyjnym programie mody. Zdobyte doświadczenia na pewno pomogły zespołowi ItaLove w wykreowaniu swojego niepowtarzalnego „image”.

Pierwsze utwory jakie nagrali w 2012 roku dla fińskiej wytwórni Flashback Records, specjalizującej się w muzyce Italo-Disco, stały się od razu wielkimi przebojami. „Strangers In The Night” oraz „L’amour” zostały docenione na całym świecie. Przy produkcji obu singli wydanych na vinylu mamy też mały polski akcent, za okładki obu odpowiedzialny jest Rafał Lachmirowicz, a za mastering Damian Lipiński.

Na kolejny wielki przebój grupa nie każe czekać długo. Rok później ukazuje się kolejny udany singiel „Follow Me To Mexico”. Utwór ten oczywiście zostaje doceniony w Meksyku, gdzie 28 stycznia 2017 roku zespół reprezentuje Martin Blix i daje wielki show na festiwalu Patrick Miller Fest obok innych gwiazd muzyki Italo-Disco.


Od 2013 roku zespół nagrywa kolejne piosenki oraz współpracuje z innymi artystami, ikonami Italo-Disco lat 80-tych. W ten sposób zespół nagrywa w grudniu 2013 roku z Kenem Laszlo „Disco Queen”, a w roku 2014 z TQ, gwiazdą New Generation Italo-Disco, przebój „Rhythm Of Love”. W późniejszym czasie powstają kolejne tego typu piosenki „I Need Your Love” w 2016 roku, ponownie nagrana z TQ, oraz w końcówce tego samego roku wraz z Fredem Venturą „Never Surrender”.

Początkowo grupa wstrzymywała się z wydaniem swojego albumu i za każdym razem powtarzali, że nie są zainteresowani taką produkcją, jednak w jednym z komunikatów na początku roku 2017 roku Martin przyznał, że pracują nad pierwszym albumem i ostatecznie został on wydany 26 maja 2017 roku pod tytułem „The Album” przez polską wytwórnię Analog Language.

Album „The Album” – Spotify

Grupa stała się jednym z czołowych przedstawicieli tzw. New Generation Italo Disco, a ich piosenki ukazują się na znanych fanom gatunku składankach ZYX Italo-Disco New Generation, które wydaje cyklicznie niemiecka wytwórnia ZYX Music.

Gratką dla polskich fanów był występ zespołu Italove na imprezie Baltic Party, który miał miejsce 19 maja 2017 roku na promie Stena Line. Zespół zaprezentował się w pełnym składzie i zaśpiewał wszystkie swoje przeboje oraz „I Need Your Love” w duecie z Lindą Jo Rizzo. Publiczność była zachwycona występem a sam koncert niewątpliwie przeszedł do historii imprezy Baltic Party jako jeden z najciekawszych.

Na wydanym jesienią 2018 roku vinylu „At The Disco” grupa zaprezentowała również swoją interpretację przeboju „Hypnotic Tango” z repertuaru My Mine, który oryginalnie wydany był w 1983 roku.

Album „At The Disco” – Spotify

Jednym z ostatnich wydawnictw grupy jest singiel z 2019 roku. zatytułowany „Hold the Line / Burn This City”

Na początku roku 2021 wydali ostatni swój singiel „Viva La Victoria”

1 thought on “ITALOVE

Comments are closed.